Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Nové Město uvidí návrat královny. Dahlmeierová má zvednout trápící se německé biatlonistky

Hvězda ženského biatlonu Laura Dahlmeierová bude v Novém Městě na Moravě poprvé v sezoně bojovat o body ve Světovém poháru. Dvojnásobná olympijská vítězka z Německa kvůli zdravotním problémům vynechala úvodní dva soutěžní víkendy v Pokljuce a Hochfilzenu, na Vysočinu už si ale naplánovala comeback a nechybí v nominaci na páteční sprint.

Laura Dahlmeierová
zdroj: ČTK/AP autor: Sergei Grits

Pětadvacetiletá Dahlmeierová musela na podzim kvůli opakovaným a vleklým infekcím přerušit přípravu.

Znovu trénovat začala teprve v listopadu a s jejím návratem se počítalo spíše až po Novém roce.

V minulém týdnu už se ale představila v IBU Cupu v Riddaně a s Romanem Reesem obsadili druhé místo v závodě smíšených dvojic.

Právě v Novém Městě v roce 2013 poprvé startovala Dahlmeierová na seniorském mistrovství světa.

A před třemi lety v českém středisku držitelka rekordních pěti zlatých medailí z loňského MS v Hochfilzenu vyhrála první individuální závod SP v kariéře, shodou okolností sprint.

"Nové Město je pro mě speciální a celkem významné místo. Takové místo (mých) premiér. Když na něj pomyslím, vybavují se mi krásné vzpomínky," uvedla Dahlmeierová.

Její realizační tým ale varuje před přílišným očekáváním. "Laura po zdravotní stránce snese plnou zátěž, je ale zcela druhořadé, jak se umístí," podotkl jeden z trenérů Florian Steirer.

Od Dahlmeierové se nicméně očekává, že nastartuje lepší časy pro německý ženský tým, který zažívá nejhorší vstup do sezony v historii. Němky v ní ještě nevybojovaly žádné medailové umístění.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy