Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Nové Město si biatlonu užije dosyta. V Česku se v březnu pojedou dvě kola SP

Hned dvě kola Světového poháru uspořádá příští rok Nové Město na Moravě. Na Vysočině se pojedou biatlonové závody 4.-7. a 11.-14. března. Čeští pořadatelé zaplní mezeru po plánovaném olympijském testu v Číně.

Světový pohár v biatlonu v Novém Městě
zdroj: ČTK autor: Vostárek Josef

Vysočina Arena převezme závody, které se měly konat v dějišti zimních olympijských her 2022 Pekingu. 

Mezinárodní unie IBU oznámila, že do Číny biatlonisté nepojedou kvůli přetrvávající koronavirové situaci. Všechny závody SP se tak v této sezoně uskuteční v Evropě, předolympijské závody v Asii by měl nahradit jiný testovací program.

Nové Město na Moravě, jež bylo na nedávném kongresu IBU potvrzeno jako dějiště MS 2024, mělo původně pořádat od 11. do 14. března závody ve sprintu, stíhačce a smíšených štafetách.

Místo Číny navíc přibere od 4. do 7. března stejné závody jednotlivců a k tomu hned na úvod závody mužských a ženských štafet.

Převzetí čínského SP pořadateli z Nového Města je jedinou změnou v závěrečném trimestru sezony, jejíž program dnes IBU oznámila. Jak už dříve uvedla, napevno se počítá s mistrovstvím světa v Pokljuce od 9. do 21. února.

Po necelých dvou týdnech pauzy budou následovat dva závody na Vysočině a po nich už jen finále SP od 18. do 21. března na Holmenkollenu. Program závěru sezony nicméně hodlá ještě IBU prověřit koncem ledna na základě vývoje pandemie v jednotlivých zemích.

Mezinárodní biatlonová unie už dříve upravila kalendář sezony tak, aby týmy v době složité koronavirové situace cestovaly co nejméně. V tomto kalendářním roce se tak uskuteční čtyři díly SP jen ve dvou dějištích, Kontiolahti a Hochfilzenu, v lednu zase bude dvě zastávky hostit Oberhof.

Je nám líto, video expirovalo.
Téma SZ: Čeští biatlonisté před sezonou
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články