Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Španělsko - Portugalsko

Nové Město je na řadě, kruh by se uzavřel. Hamza vyhlíží kandidaturu na biatlonové MS

Jedinečná atmosféra, až 25 tisíc diváků v ochozech. Ohlušující rámus. Výsledek biatlonového boomu je třikrát za čtyři roky vidět v plné kráse ve Vysočina aréně v Novém Městě na Moravě. Šéf českého biatlonu Jiří Hamza vyhlíží nejen proto kandidaturu na světový šampionát v roce 2024 s optimismem. Kruh by se uzavřel.

Jiří Hamza a areál v Novém Městě
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

"Srovnatelný je snad jenom Oberhof s Ruhpoldingem, ale myslím si, že jsme je malinko přeskočili," řekl sebevědomě Hamza o atmosféře ve Vysočina aréně.

"V létě budeme kandidovat na mistrovství světa 2024 a máme reálnou šanci to mistrovství získat. Už připravujeme rekonstrukci Vysočina arény, tak aby odpovídala třetí a čtvrté dekádě 21. století, protože vývoj jde strašně rychle dopředu," zdůraznil Hamza.

Kongres, na kterém se rozhodne o MS v letech 2024 a 2025, se koná příští rok v září v Praze. "Kruh by se mohl symbolicky uzavřít, protože minule jsme získali mistrovství (2013) na kongresu v Praze v roce 2008," řekl Hamza. "Myslím si, že Nové Město je na řadě," dodal šéf českého biatlonu odhodlaně.

Přípravy na březen v plném proudu

Další velkou biatlonovou akcí, kterou hostí aréna uprostřed Vysočiny, bude březnový Světový pohár. Ani to není zrovna malá událost. Organizátoři začali s přípravami už v září. "Od října budujeme zázemí, v tuhle chvíli bychom měli mít postavené tribuny," uvedl ředitel novoměstských závodů Vlastimil Jakeš.

Je nám líto, video expirovalo.
Hamza a Jakeš nejen o závodech SP v Novém Městě na Moravě

Kapacita bude podobná jako v minulých letech, tedy 25 tisíc diváků. "Abychom zachovali návštěvnický standard a kvalita služeb byla alespoň taková jako v minulém roce, i když se snažíme o lepší," dodal Jakeš.

Tratě jsou před Vánoci hotové zhruba z poloviny a v zásobníku zbývá ještě dostatečná zásoba sněhové masy. "Museli jsem zastavit navážení sněhu. Vzhledem k teplé vlně jsme nechtěli riskovat velké ztráty," upřesnil Jakeš.

Lístky utěšeně mizí

Poslední zastávku Světového poháru v tomto roce hostilo francouzské Le Grand Bornand. I když se do prostoru kolem tratí nevměstnalo tolik fanoušků jako na Vysočině, atmosféra byla podobně elektrizující.

A vypadá to, že ani v Česku chuť po biatlonu neuvadá. "Jsme rádi, že divácký zájem je i letos a lístky (na závody SP) utěšeně mizí," uvedl Hamza. "I když už výsledky nejsou takové, je fantastické, že na nás lidi nezanevřeli a biatlon se drží pořád na špici," dodal jedním dechem.

Ve Vysočina aréně je však už v lednu na programu jeden tradiční závod. Běžkařská Zlatá lyže, která je v této sezoně součástí Světového poháru. Dříve to byl hlavní tahák, ale časy se změnily. I proto zůstává vedení českého biatlonu ve střehu.

"Popularita každého sportu je dána výsledky reprezentantů. Máme názorný příklad z běžeckého lyžování, na které chodily davy, a dneska jsou s tím relativně problémy, protože nejsou výsledky. I proto jsme se snažili investovat strašně moc do mládeže, abychom měli perspektivu," nabídl Hamza jeden z receptů, jak udržet u biatlonu pozornost nejen do roku 2024.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy