Následuje
Evropská liga UEFA

Nervozita byla, přiznala po vítězném vstupu Soukalová

Östersund - Skvělou poslední střeleckou položkou a výborným během v závěrečném kole se biatlonistka Gabriela Soukalová propracovala k výhře ve vytrvalostním závodu světového poháru. Ve švédském Östersundu porazila Slovenku Anastasii Kuzminovou o pouhých 1,2 vteřiny. "Ráno jsem musela sníst dvě stě gramů čokolády, abych si trochu obalila nervy. Vůbec jsem si nevěřila, protože v tréninku jsem byla schopná nechat na stojce čtyři, pět terčů," řekla.

Gabriela Soukalová
zdroj: ČTK/AP autor: Pontus Lundahl

"V posledním kole jsem si říkala: Holka, ty jedeš jako dráha," řekla Soukalová po vítězství, kterým navázala na nedělní triumf české smíšené štafety a zároveň na své tři výhry z březnového finále světového poháru.

Nad pátým individuálním vítězstvím v kariéře Soukalová kroutila hlavou. "Nechápu, vůbec to nechápu," tvrdila rodačka z Jablonce nad Nisou. Čokoláda dodala Soukalové dostatek energie a na trati tradičně patřila mezi nejrychlejší běžkyně. "Měla jsem úplně skvěle připravené lyže, to mě nakoplo. Navíc jsem tři kola jela v kontaktu s Norkou Torou Bergerovou, to byl další impulz. Dostala jsem se do správného závodního transu," líčila.

Po závěrečné střelbě vybíhala druhá s odstupem téměř deseti sekund na Kuzminovou. Drtivý finiš ji však vynesl k nečekanému triumfu. "Sama jsem byla překvapená, jak mi to šlo. Kuriózně, vzhledem k délce trati, se mi běželo mnohem lépe než ve smíšených štafetách," porovnávala s nedělními mixy čtyřiadvacetiletá biatlonistka.

Výsledky z konce loňské sezony a ze začátku té letošní staví Soukalovou do role spolufavoritky olympijských her, i když sportovní svátek v Soči začne až v únoru. "No jo, co s tím nadělám. Přece ale nebudu jezdit závody na půl plynu," řekla.

Má jasno v tom, že vždy jede naplno a úspěch buď přijde, nebo ne. "Jsem ráda, že se mi podařilo udělat dobrý výsledek hned na začátku sezony. Nyní už vím, že příprava měla smysl, byla prostě kvalitní," řekla Soukalová, která se v létě rozhodla přidat k mužům a trénovala pod vedením Ondřeje Rybáře.

V pátek ji čeká sprint, v neděli závod s hromadným startem a do konce roku ještě podniky v Hochfilzenu a Annecy. Poté bude mít jeden velký cíl. "Hlavně zůstat zdravá. Dobře si pamatuji, jak moc bylo těžké se minulou sezonu vrátit do formy poté, co jsem onemocněla během vánočních svátků," řekla.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy