Němka Kinková ve finiši předčila Slovenku Kapustovou. Češi se v masácích na MS juniorů do desítky neprodrali

Závod s hromadným startem biatlonistek na juniorském mistrovství světa v Otepää vyhrála Němka Julia Kinková těsně před Slovenkou Emou Kapustovou. Mužské klání se stalo norským soubojem. Vyhrál bezchybný Sivert Gerhardsen před vítězem sprintu Isakem Freyem a Tobiasem Almem. Nejlepším z Čechů byl čtrnáctý Luděk Abrahám, mezi ženami pětadvacátá Kateřina Pavlů. Přímé přenosy z MSJ sledujte na ČT sport nebo ČT sport Plus. V sobotu se jedou štafety.

Dva čeští junioři se vešli v závodu s hromadným startem do dvacítky

Ještě v polovině závodu pro 60 účastníků figuroval v boji o cenné kovy Petr Hák, jenže po dvou nulách zapsal na první stojce dvojku a na závěrečné položce přidal ještě jeden trestný okruh. V posledním kole se nevzdal a poskočil na konečné osmnácté místo.

Janu Gregorovi se nedařilo na střelnici a s celkovým účtem pěti chyb dokončil klání na 47. místě.

Ženský závod vyvrcholil dramatickým finišem. Na titul útočila Slovenka Kapustová, několik stovek metrů před cílem se však utrhla Němka Kinková a situaci si ve finiši pohlídala.

Češkám se příliš nedařilo. Pavlů zapsala jen dvě chyby, ale na trati ztrácela a na lepší umístění než ve třetí desítce to nevydalo. Lenka Bártová se stejnou bilancí dojela třiatřicátá. Kateřina Gotvaldová po čtyřech minelách dokončila jako pětatřicátá, Veronika Novotná dojela na 46. místě.

Výsledky MS juniorů v biatlonu

Junioři (12 km): 1. Gerhardsen 32:44,6 (0 tr. okruhů), 2. Frey -27,1 (2), 3. Alm (všichni Nor.) -33,1 (1), ...14. Abrahám -1:41,7 (4), 18. Hák -2:10,3 (3), 47. Gregor (všichni ČR) -3:47,8 (5).

Juniorky (9 km): 1. Kinková (Něm.) 29:19,8 (2), 2. Kapustová (SR) -0,8 (2), 3. Bertrandová (Fr.) -6,6 (1), ...25. Pavlů -1:36,5 (2), 33. Bártová -2:21,0 (2), 35. Gotvaldová -2:39,2 (4), 46. Novotná (všechny (ČR) -3:39,7 (5).