Jezdectví 2024

Německý biatlon porazil v Lenzerheide ten norský. Zvítězil Doll před Johannesem Bö

Němečtí biatlonisté v letošním Světovém poháru slavili řadu úspěchů. Svou fazonu potvrdili v Lenzerheide, kde sprint vyhrál Benedikt Doll před Johannesem Bö. Z českých závodníků dopadl nejlépe pětadvacátý Michal Krčmář, který na vítěze ztratil více než minutu a půl.

Roman Rees, Philipp Nawrath a nyní také Benedikt Doll dokázali v letošní sezoně vyhrát závod Světového poháru. Dollovi se to podařilo ve sprintu v Lenzerheide, který vyhrál před druhým Johannesem Bö, který nedokázal stáhnout hendikep jednoho trestného kola a na vítěze ztratil pět vteřin. Třetím místem podtrhl německý úspěch Nawrath.

Čeští biatlonisté se nevyvarovali chyb na střelnici. Michal Krčmář (25.) i Jakub Štvrtecký (30.) stříleli vedle dvakrát, Jonáš Mareček (41.) udělal ještě o jednu chybu více. "Je to škoda. Nemůžu se přes to dostat, nejsou to zkažené položky, ale pro lepší výsledek musíte mít nulu," říkal v cíli Krčmář. "Mrzí mě to," dodal.

Jak závod probíhal?

Češi nakonec startovali ve čtyřech, neboť Adam Václavík do závodu nenastoupil. Jakub Štvrtecký navnadil fanoušky úvodní střelbou, na které popřel svou dosavadní formu a sestřelil všechny terče. Zbylým českým závodníkům se už tolik nedařilo: Michal Krčmář minul jednou, Jonáš Mareček dvakrát. Jejich pozice ve startovním poli tomu odpovídaly.

Ale ani Štvrteckému nastavený kurz nevydržel. Vestoje mířil vedle hned dvakrát a propadl se až na konečnou třicátou pozici. "Pro mě to byl zatím nejlepší sprint," hodnotil Štvrtecký. Se dvěma chybami absolvoval sprint také Krčmář, který byl v cíli klasifikován na pětadvacátém místě.

Ve výtečné formě se znovu předvedli Němci, kterým tolik vyšla zastávka v Östersundu. V Lenzerheide se závod povedl jak Philippu Hornovi, tak jeho jmenovci Nawrathovi. Ještě lépe ale zvládl sprint další z německých biatlonistů Benedikt Doll, který celý závod vedl. Čekal na své soupeře. A když jej o pět vteřin nepřekonal ani Johannes Bö, mohl už začít slavit.

SP v biatlonu v Lenzerheide (Švýcarsko):

Muži – sprint (10 km): 1. Doll (Něm.) 23:15,8 (0 tr. okruhů), 2. J. T. Bö (Nor.) -5,4 (1), 3. Nawrath (Něm.) -36,8 (1), 4. Laegreid (Nor.) -39,1 (0), 4. Horn (Něm.) -39,1 (1), 6. Kühn (Něm.) -44,3 (0), ...25. Krčmář -1:33,1 (2), 30. Štvrtecký -1:46,7 (2), 43. Mareček -2:17,8 (3), 75. Karlíl -3:19,6 (4).

Průběžné pořadí (po 6 z 21 závodů): 1. T. Bö (Nor.) 317, 2. J. T. Bö 304, 3. Samuelsson (Švéd.) 281, 4. Nawrath 263, 5. Dale-Skjevdal (Nor.) 246, 6. Doll 242, ...22. Krčmář 102, 45. Mareček 20, 49. Václavík 15, 56. Štvrtecký 11, 60. Karlík 5.