Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Nejbouřlivější drama. V Novém Městě se jedou první "masáky" v sezoně

Měsíc plný biatlonu končí. V Novém Městě na Moravě jsou na programu první závody s hromadným startem v této sezoně. Předvánoční finále jaksepatří. Předloni udělala nezapomenutelnou tečku Gabriela Koukalová. Tentokrát bude závod žen bez české účasti. Diváci se mohou těšit jen na dva české biatlonisty, přičemž ale velký otazník visí nad účastí Ondřeje Moravce. Přímé přenosy vysílá ČT sport a web ctsport.cz od 11:15 a od 14:00 – nejprve jedou muži a po nich ženy.

Biatlonový svátek v Novém Městě na Moravě
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

Jediný z Čechů, který měl účast dopředu velmi pravděpodobnou, Michal Krčmář, byl po sobotě hodně roztrpčen. Zhoršil se o dvanáct míst. Do stíhacího závodu byly jeho výkony stabilní, víc než chyby na střelnici ho srážela několikrát omílaná pomalejší střelba. Ve stíhačce se ovšem v nevyzpytatelném větru mýlil sedmkrát.

"Musím si teď sednout na zadek a snažit se jít trochu do kupy v sobě a přijít líp připraven, abych odčinil dnešní závod," řekl po stíhačce.

Hodně se na sebe zlobil a motivaci cítí podle svých slov snad dvojnásobnou. Na neděli se chtěl plně zkoncentrovat. "Chci přijít jinak připravený, takhle tady končit rozhodně nechci," zdůraznil.

Ondřej Moravec. Pro něj byla účast v nedělním klání jasnou prioritou. Vše tomu od čtvrtečního sprintu podřizoval. Stíhačku dojel osmnáctý, čímž cíl splnil, jenže pak rychle spěchal do buňky a do hotelu. "Měl po závodu křeče a průjem," oznámil lékař české reprezentace Vladimír Dobeš krátce po stíhačce. O jeho startu se rozhodne v průběhu nedělního dopoledne.

Bez Češek, přesto drama

České závodnice si musely nechat na účast v posledním klání ve Vysočina aréně zajít chuť. Veronika Vítková, která měla největší naděje po slibném začátku stíhačky, odstoupila. Důvody jsou podobné jako u Moravce.

Přesto to může být hodně zajímavá bitva. Laura Dahlmeierová nebo Paulína Fialková ukázaly sílu ve sprintu. Kdo se ale zatím jeví jako vůbec nejsilnější, to je Norka Marte Röiselandová, která může završit vítězný hattrick.

Kaisa Mäkäräinenová bude mít šanci odčinit nepovedené závody a bez šancí rozhodně není ani rychlopalkyně Wiererová.

U mužů nic nového pod sluncem. Prim hraje Johannes Bö. Martin Fourcade ale ukázal, že i po nepovedeném sprintu se s ním musí počítat. Z páté desítky prosvištěl ve stíhačce až na pátou příčku.

Jaká bude pointa v oblevě plovoucí Vysočina aréně? Nenechte si ji rozhodně ujít.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy