Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Nebojím se, ale lehké to nebude, hlásí Moravec před vytrvalostním závodem. Do SP se vrací Krupčík

Vytrvalostní závod čeká po Markétě Davidové a spol. také české biatlonisty. Jede se ve vysoko položené Anterselvě. Do Světového poháru se po karanténě vrací Tomáš Krupčík s Milanem Žemličkou, v klání na 20 km nebudou chybět Ondřej Moravec a Jakub Štvrtecký. Přímý přenos sledujte na ČT sport a webu ctsport.cz od 13:15.

Ondřej Moravec
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

Problémů českých biatlonistů v rámci covidu bylo v posledních týdnech až až. Tým se musel postupně smířit s dočasným vypadnutím hned několika závodníků v čele s Michalem Krčmářem.

Ten už se z onemocnění zvedá, dává si do těla, jen však dopředu deklaroval, že potřebuje nabrat sílu a vše směřuje k únorovému světovému šampionátu. V Itálii se tedy proto česká jednička neobjeví.

"Bimbo se dostává z covidu, končí nám karantény. Jsme stále ve složité situaci, ale snad už je to nejhorší za námi," doufá trenér Aleš Ligaun v reakci pro svazový web.

Je nám líto, video expirovalo.
Těším se, ale mám k Anterselvě respekt, říká Davidová

Kdo naopak startovat bude, je Tomáš Krupčík, který se po karanténě po absenci v Oberhofu vrátil k týmu. Na vysokou nadmořskou výšku, kterou Anterselva přináší, se připravoval v hypoxickém pokoji.

Vzhledem k tomu, že se mu covid vyhnul, mohl dál trénovat. "Ze začátku jsem lyžoval jen v Jizerkách, abych byl sám. Pak jsme trénovali ve dvou s Milanem Žemličkou v Jablonci," říká třicetiletý Krupčík.

"Uvidíme, jak zapůsobí závodní pauza, kterou měl Křupas o něco delší. Myslím si, že je připravený a bude rád, že zase závodí. Neprodělal nemoc, neměl výraznou tréninkovou pauzu, takže by to mohlo být v pohodě. Možná bude mít o to větší chuť do závodů," myslí si Ligaun.

Individuál čeká i Ondřeje Moravce, který na minulý SP v Oberhofu přijel v jeho druhé polovině po protáhlé přípravě a výsledkem bylo překvapivě až 58. místo ve sprintu. 

Tomáš Krupčík
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

"Určitě se toho závodu nebojím. Už jsem tu pár dvacek jel. Lehké nejsou, ale připravit se na to rozhodně dá," říká Moravec.

Ten se i se Štvrteckým do Anterselvy přesunul už o víkendu. "Což by nám mohlo pomoct," dodává muž, který byl na úvod ročníku po bezchybné střelbě ve Finsku pátý.

Jeho cílem je účast v závodu s hromadným startem. "Musím do toho jít s tím, že chci podat co nejlepší výkon a pak nám sečtou výsledky. Buď to stačit bude, nebo nebude," tvrdí veterán české reprezentace.

Je nám líto, video expirovalo.
Diváky nahradili v Anterselvě v hledišti karťáci

Anterselva hlásí na pátek sněhové přeháňky a teploty minimálně tři stupně pod nulou. A teprve se uvidí, jak to bude svědčit Sturlovi Holmu Laegreidovi z Norska, jenž vede pořadí disciplíny po úvodu sezony v Kontiolahti.

Loni se v jižním Tyrolsku konalo mistrovství světa a nejdelší závod seriálu ovládl dnes už bývalý francouzský suverén Martin Fourcade.

V Anterselvě se pokračuje hned sobotním hromadným startem biatlonistek a štafetou mužů, v neděli se program otočí: masák pojedou biatlonisté, ženy čeká štafeta.

MS ve Slovinské Pokljuce bude následovat od 10. února. Všechny přímé přenosy odvysílá ČT sport a web ctsport.cz.

Češi v akci

Ondřej Moravec (8), Jakub Štvrtecký (40), Tomáš Krupčík (66), Milan Žemlička (88).

Zdroj
ČT sport, biatlon.cz

Hlavní zprávy