Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2000: Česko - Nizozemsko

"Na cestě za vítězstvím." Český servisní kamion srší úsměvy

Servisní kamion pro české biatlonisty už září novou grafikou. Jsou na něm vyobrazení čeští reprezentanti – usměvaví i řvoucí. Nechybí ani hesla píle, dřina, napětí, bolest, přátelství, láska, žal, slzy, štěstí nebo euforie.

Servisní kamion českých biatlonistů
zdroj: Facebook/Český biatlon

Mířící Gabrielu Koukalovou uvidí na silnicích řidiči, kteří pojedou za servisním kamionem českých biatlonistů. Truck, v němž se budou v nadcházející sezoně připravovat lyže závodníků, už je vyzdoben grafikou a jsou na něm vyobrazeni i další reprezentanti.

Biatlonisté na sociálních sítích zveřejnili video, na kterém je vidět, jak reklamní agentura lepí na návěs grafiku. Na jeho pravé straně jsou s Koukalovou i Veronika Vítková a Eva Puskarčíková a trojice mužů s malorážkami v ruce - Ondřej Moravec, Michal Šlesingr a Michal Krčmář.

Na druhém boku na sebe křičí Moravec s Krčmářem a smějí se Vítková a mistryně světa Koukalová, které ale aktuálně kvůli problémům s lýtky úplně do smíchu není a už je jisté, že minimálně úvod Světového poháru nestihne.

Na zadní straně kamionu je vyobrazena vítězka Světového poháru Koukalová mířící na terč a nad ní je anglický nápis "... na cestě za vítězstvím".

Táhnuto traktorem

"Tohle je první jízda návěsu, kterou vidím na vlastní oči. Už začínám věřit, že s tím v zimě někam pojedeme," komentoval na videu šéftrenér Ondřej Rybář cestu návěsu ven z haly. "Akorát traktor budeme muset přezout, má dost sjetý vzorky," vtipkoval. Bát se ale nemusí. Převoz servisního návěsu zařídí vždy speditérská firma.

Češi oznámili, že budou mít servisní kamion, letos při mistrovství světa. "Nechceme se rozcapovat, ale důvod je jasný. Chceme držet krok se světovou špičkou," řekl tehdy Rybář.

Vybavení je připravováno na míru. "Největší výhodou je zdraví. Je to o ventilaci. Další výhodou je mašina na broušení lyží. To je velká věc, kterou jsme začali používat minulý rok. Urychlí nám to práci. Během jednoho svěťáku připravíme věci pro další," popsal vrchní servisman Tomáš Žídek.

Servisní kamion už využívají Norové, kteří měli na MS v Rakousku dva, Švédové, Rusové, Němci, Rakušané, Francouzi i Kanaďané.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy