Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
V šachu

Zvařičová zápasila s virózou, její start je ohrožen

Praha - V nominaci českého týmu na nadcházející mistrovství světa biatlonistů v Novém Městě na Moravě figuruje šest mužů a pět žen. Nejistý je start Veroniky Zvařičové, která prodělala virózu, zkušeného Zdeňka Vítka zase trápily problémy se zády.

Kristýna Černá a Veronika Zvařičová
zdroj: ČTK/AP

"Veronika po návratu z přípravy ulehla do postele, visí nad ní otazník. Pokud by nemoc naplno propukla, přijely by místo ní Lea Johanidesová a Eva Puskarčíková, které tento týden jedou Pohár IBU na Slovensku," uvedl prezident Českého svazu biatlonu Václav Fiřtík.

Nemoc skolila před šampionátem také českou jedničku Gabrielu Soukalovou. Devátá žena světového poháru už ale po chřipce několik dnů naplno trénuje a měla by být v pořádku. "Podle trenéra to vypadá dobře," podotkl Fiřtík.

Zdeněk Vítek
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Vítek si pro změnu lehce poranil záda. "Zdeňkovi v sobotu na závodech v Itálii trochu ruplo v zádech. Od lékaře a fyzioterapeuta už byl ale dneska uvolněný, byl to nějaký rychlý blok," uvedl Fiřtík s tím, že ostatní nominovaní muži jsou v pořádku. V nominaci je také Tomáš Holubec, který bude v záloze, pokud by se někomu něco stalo.

"Je to takový náhradník pro všechno. Eventuálně by se spíš specializoval na individuální závod. Bude také záležet na stavu Zdeňka Vítka," řekl Fiřtík. Kvůli nemoci a poklesu formy není v nominaci mladý Tomáš Krupčík, náhradníky budou Lukáš Kristejn a Vít Jánov. Trenéři mohou do jednotlivých závodů nasadit vždy čtyři biatlonisty.

Nominace:

Muži: Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Jaroslav Soukup, Michal Krčmář, Zdeněk Vítek, Tomáš Holubec.

Ženy: Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová, Barbora Tomešová, Veronika Zvařičová.

Slavnostní zahájení se uskuteční 6. února ve 20:30. Program sestavil režisér Městského divadla v Brně Stanislav Moša. Šampionát začne ve čtvrtek 7. února, kdy je na programu úvodní smíšená štafeta. Mistrovství vyvrcholí v neděli 17. února.

Do bojů o jedenáct sad medailí zasáhnou biatlonisté ze 43 zemí, z původně ohlášených států na poslední chvíli odřekla Argentina. "I tak uvidíme na startu biatlonisty z některých exotických zemí. Například z Andorry či Austrálie," uvedl ředitel soutěží Vlastimil Jakeš. První do dějiště šampionátu dorazily týmy z Norska a USA, brzy po nich i Němci, Švédové a Rusové. "Problémy jsme měli s parkováním velkých kamionů. Všechno se nakonec podařilo. I když někdy jen na milimetry," dodal Jakeš.

Je nám líto, video expirovalo.
Nové Město na Moravě před příjezdem většiny reprezentací
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy