Následuje
MS v rybníkovém hokeji

Vítková si polepšila a skončila osmá, vyhrála Norka Bergerová

Nové Město na Moravě - Veronika Vítková si polepšila v celkovém pořadí a dojela osmá. Po prvních dvou střeleckých položkách byla bez chyby, střelby vestoje ji však srazily pořadím trochu dolů. Přesto však Vítková v cíli slavila. Další české biatlonistce Gabriele Soukalové vůbec nevyšla střelba a se čtyřmi chybami klesla ze čtrnácté pozice na startu na dvacáté místo. Vítězkou se stala Norka Bergerová, stříbro bere polská závodnice Palkaová a bronz Ukrajinka Pidhrušná.

Vítězná Tora Bergerová
zdroj: ČTK24

Vítková od začátku běžela dobře, hned od startu stáhla několik sekund a přestože na střelnici foukalo, první položku zvládla bez chyby a posunula se na šesté místo s mankem 37 sekund na první pozici. Střelba vleže Vítkové seděla, i podruhé ji zvládla s nulou a posunula se dokonce na páté místo, byť manko na medaili trochu narostlo. 

Chyba Vítkové přišla na první střelbě vestoje, ale stále měla šanci na medaili z šestého místa; česká biatlonistka v tu chvíli na cenný kov ztrácela 14 sekund. Zatímco soupeřky před ní poslední střelbu zvládly, Vítková opět jednou chybovala a propadla se. Přesto v závěru ještě přespurtovala bronzovou medailistku ze sobotního sprintu Vitu Semerenkovou z Ukrajiny. 

Trenér reprezentace Jindřich Šikola:

"Osmé místo Verči se hodnotí velice pěkně. Je podruhé do desítky, takže klobouk dolů. Myslím, že to je výborný výsledek. Měl jsem sen do šestého místa, ale musíme být trošku v reálu, dvě chyby byly moc."

"Je to nádherný výsledek. Jsem ráda, že jsem ležky podržela, stojek je sice škoda, ale chybovalo se všude," řekla v rozhovoru s Českou televizí Vítková. "Jsem ráda, že jsem se chytla Semerenkové a ještě ji v závěru předjela. Mám střeleckou formu, tak by to mohlo být dobré," věřila si do vytrvalostního závodu, který se pojede ve středu. 

Gabriela Soukalová naopak v cíli neskrývala rozpaky. "Po běžecké stránce se mi pocitově neběželo nejhůř a docela jsem si věřila i na střelbu, ale úplně to nevyšlo, jak jsem si přála," řekla Soukalová. Vůbec si nedovedla vysvětlit, jaké chyby na střelnici udělala. "Většinou vím, jestli jsem to utrhla nahoru, doprava anebo doleva, a teď nevím. Asi jsem moc chtěla," krčila rameny.

Bergerová, Pidhrušná a také Ruska Olga Zajcevová od začátku soupeřkám ujížděly, vytvořily si náskok, ale po první střelbě vestoje měly na kontě už hodně chyb, proto je dokázala skvěle jedoucí Palkaová dojet ze sedmého místa na startu. 

Vítězka sprintu Pidhrušná se vrátila do hry o medaili na poslední bezchybné položce, kterou ale zvládla čistě i Bergerová a po vítězství ve smíšené štafetě a stříbru ve sprintu má třetí cenný kov. Pidhrušná udržela medaili před dotírající Zajcevovou. 

Skvělý výkon podala nakonec pátá Jekatěrina Glazyrinová z Ruska, která startovala z 27. místa, největší posun vpřed zaznamenala nakonec šestá Němka Andrea Henkelová, která do závodu vybíhala ze 33. místa a byla jasně nejlepší biatlonistkou na trati. Obě na střelnici nechybovaly.

Ženy - stíhací závod (10 km): 1. Bergerová (Nor.) 28:48,4 (3), 2. Palkaová (Pol.) -18,5 (2), 3. Pidhrušná (Ukr.) -21,5 (2), 4. Zajcevová -23,0 (3), 5. Glazyrinová (obě Rus.) -45,4 (0), 6. Henkelová (Něm.) -49,2 (0), 7. Flatlandová (Nor.) -1:08,3 (1), 8. Vítková (ČR) -1:10,1 (2), 9. Vita Semerenková (Ukr.) -1:10,9 (4), 10. Mäkäräinenová -1:15,5 (4), ...20. Soukalová -1:52,9 (4), 42. Landová (obě ČR) -3:43,0 (2).

Průběžné pořadí SP (po 16 z 26 závodů): 1. Bergerová 775, 2. Domračevová (Běl.) 538, 3. Pidhrušná 531, 4. Gössnerová (Něm.) 529, 5. Mäkäräinenová 528, 6. Henkelová 518, ...10. Soukalová 453, 14. Vítková 384, 81. Zvařičová (všechny ČR) 7.

 

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy