Následuje
Golfista roku 2019

Šlesingra skolila nemoc, v mixu ho nahradí Soukup

Nové Město na Moravě – České biatlonisty obcházejí choroby. Vedle s navracející se virózou bojující Veroniky Zvařičové skolila nemoc Michala Šlesingra. V zítřejším závodě smíšených štafet ho proto nahradí Jaroslav Soukup. Jinak platí, že závod rozjede Veronika Vítková, předá Gabriele Soukalové a finišovat bude Ondřej Moravec. Přímý přenos se studiem začíná na ČT sport a našem webu zítra v 17:00.

Michal Šlesingr
zdroj: ČTK/AP

Pro Soukupa je to překvapení stejně jako výzva. Loni v Ruhpoldingu vybojoval ve vytrvalostním závodu bronz, letošní sezona však pro něj byla nešťastná. V přípravě prodělal těžké zranění a do sezony naskočil až v lednových závodech v Oberhofu.

Hned první závod biatlonového mistrovství světa v Novém Městě na Moravě poutá velkou českou pozornost. Vyprodaná Vysočina Arena pro osmnáct tisíc lidí bude s napětím sledovat útok domácích na cenné kovy. Češi koncem listopadu ve švédském Östersundu v prvním závodu světového poháru šokovali v mixu třetím místem. Tehdy však v kvartetu nechyběl Šlesingr.

"Šlesingr měl po úterním tréninku teplotu, a proto musel nastoupit náhradník, kterým byl od začátku Jarda Soukup," řekl trenér mužů Ondřej Rybář. "Pořád se budeme snažit být co nejlepší. Sestava z Östersundu se změní, ale tohle není Östersund, je to mistrovství světa a celý tým musí předvést dobrý výkon a pak můžeme být vysoko. Chceme držet krok se špičkou," řekl Rybář.

Šlesingr nepojede smíšenou štafetu

Smíšené štafety biatlonistů měly premiéru na MS v roce 2005, ale tehdy mohly výsledkově silné národy postavit více týmů. Češi tehdy dojeli v ruském Chanty Mansijsku čtvrtí, přičemž stříbro a bronz brali Rusové. V posledních třech letech skončil český mix na mistrovství světa sedmý, jedenáctý a loni osmý. V roce 2006 se při smíšené štafetě střídalo pořadí žena, muž, žena, muž, ale od roku 2007 se ustálil formát, při kterém absolvují první dva úseky ženy a zbylé muži.

Zlaté medaile obhajují Norové, kteří patří k největším favoritům spolu s Ruskem, jenž vyhrálo mix právě v Östersundu. Do bojů o medaile ale bude chtít zasáhnout také Německo, Francie či Slovinsko.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy