Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Poslední úpravy před startem. Nové Město se chystá na další závod

Nové Město na Moravě - Pořadatelé mistrovství světa v biatlonu se připravují na vytrvalostní závod žen na 15 kilometrů. Na rozdíl od úvodních štafet se ve Vysočina Areně očekává přece jen o něco méně diváků. Ve čtvrtek jich přišlo téměř 27 tisíc, důvodem pro menší návštěvu by ale mohlo být dnešní husté sněžení a také fakt, že se závod koná uprostřed týdne. Organizátzoři přesto nenechávají nic náhodě.

Dobrovolníci biatlonového MS
zdroj: ČT sport autor: Hynek Roleček

Už od časných ranních hodin se odklízí sníh z tribun, ale i u mnoha stánků z občerstvením, které jsou umístěny přímo pod hledištěm. Desítky mladých dobrovolníků pobíhají po cíli s košťaty, další se starají o koordinaci. Téměř na každém místě dějiště letošního mistrovství světa stojí pořadatel, který kontroluje oprávnění k průchodu do jiného sektoru. Běžný návštěvník si tak třeba své biatlonové modly nemá šanci z těsné blízkosti vyfotit. Místa mezi jednotlivými úseky jsou totiž vyhrazena pouze pro novináře se speciálními vestami.

Dopoledne pokračovaly tréninky mužů i žen. Během uzávěrky tohoto článku byl zrovna na střelnici reprezentační trenér Ondřej Rybář, jehož svěřenci se potýkali se silnějším větrem. První diváci se do biatlonového centra dění dostali něco málo čtyři hodiny před startem závodu a pomalu začali s vlaječkami a nejrůznějšími kresbami na tvářích obsypávat tribuny. Někteří z nich však měli problém s parkováním. Pořadatelé vyhradili pro návštěvníky šampoinátu hned několik záchytných zón, jenže často ani neví, jak se to které parkoviště jmenuje. Rady se nedostávají ani od policistů. Některé motorizované jednotky totiž nejsou z kraje Vysočina a v orientaci tak často tápou.


Vře to i v novinářském centru, které je umístěno přímo naproti budově organizačního výboru šampionátu. Dvě patra novinářského domu obléhají žurnalisté převážně z celé Evropy. Vedle českých zástupců nechybí početný zástup Rusů a přirozeně i skandinávských fotografů i přispěvatelů internetových či tištěných periodik.

Češky mají před sebou ve vytrvalostním závodu ještě jednu výzvu. Bojují o naději na účast v nedělním závěrečném závodu s hromadným startem, do něhož postoupí patnáct nejlepších podle pořadí v SP a patnáctka na základě výsledků na MS. Soukalová i Vítková mají šance vysoké. Soukalová drží momentálně desátou, Vítková čtrnáctou příčku v celkovém pořadí světového poháru. Vítková po dvou výsledcích v elitní desítce získala hodně bodů případně i v druhém kritériu, pokud by se po vytrvalostní závodu propadla na šestnácté místo. Další z Češek mají už šance ryze teoretické, vstupenkou do závěrečného závodu je totiž ještě medaile z dnešního závodu.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy