Následuje
Téma pro hosty ČT sport

Musíme udržet koncentraci, říkají organizátoři MS

Nové Město na Moravě – Biatlonové mistrovství světa je v polovině a zatím panuje spokojenost jak po sportovní, tak po organizační stránce. Za plynulým chodem šampionátu stojí úsilí stovek dobrovolníků a koordinátorů.

Nový areál má špičkové parametry
zdroj: ČT24 autor: Iva Gambová

Již čtyři hodiny před startem závodů začíná práce pro stovky dobrovolníků. Informují diváky, pomáhají na stadionu i podél běžeckých tratí, hlídají sběrná parkoviště. Celkem je v Novém Městě potřeba 450 dobrovolníků. "Máme je rozdělené na dvě skupiny – zhruba tři sta je z Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity a sto padesát je z celé České republiky i Evropy," říká koordinátor dobrovolníků Jiří Kutal. Ani to však neuspokojilo "poptávku" – převis byl u obou skupin zhruba dvojnásobný. Mnoho dobrovolníků sváží autobusy z Brna, někteří v Novém Městě i přespávají.

Jaká je vlastně odměna pro náročnou dobrovolnickou práci? Podle Kutala je to hlavně pocit účasti u něčeho skutečně velkého. "Mistrovství světa je velká událost pro celou Českou republiku a pro všechny fanoušky, tudíž i dobrovolníky."

Jiří Rejman zpovídá organizátory

Návštěvnost závodů v Novém Městě zatím po třech dnech sahá k 75 tisícům. Sportovní ředitel MS a bývalý trenér reprezentace Vlastimil Jakeš sice připouští, že na vytrvalostní závody probíhající ve středu a čtvrtek zavítá menší počet návštěvníků, přesto je zatím velmi spokojen. "Teď máme dva dny volno, takže si můžeme trochu odpočinout a pak udržet koncentraci až do konce."

Šampionát zatím až na detaily běží jako po drátkách. "Zatím jsem strašně šťastný, že to funguje. Jen se trochu bojím, abychom to dokázali udržet až do konce."

Hlavní zprávy