Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FC Viktoria Plzeň - FC Zlín

V nominaci na MS nechybí Davidová a Krčmář. Do Nového Města jedou i Otcovská a Hornig

Markéta Davidová ani Michal Krčmář nechybějí v desetičlenné nominaci biatlonistů na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě. Reprezentační tým žen doplňují Tereza Voborníková, Jessica Jislová, Lucie Charvátová a debutantka Kristýna Otcovská. V mužském týmu jsou také Jonáš Mareček, Tomáš Mikyska, Jakub Štvrtecký a premiérově Vítězslav Hornig. Ve hře je ještě možné povolání šestého člena. MS se ve zrekonstruované Vysočina Areně uskuteční od 7. do 18. února a do Česka se vrací po jedenácti letech. Přímé přenosy odvysílá ČT sport a ČT sport Plus.

Biatlonisté se pokusí získat před domácími fanoušky premiérový cenný kov v sezoně a první na MS od roku 2021. Naposledy uspěla v Pokljuce Davidová, která získala zlato z vytrvalostního závodu. Loni vyšli Češi v Oberhofu naprázdno.

Sedmadvacetiletá Davidová se v této sezoně převážně trápila se střelbou. Jejím nejlepším individuálním výsledkem je deváté místo ze stíhacího závodu ve švýcarském Lenzerheide. V průběžném pořadí Světového poháru jí patří 24. příčka, nejlepší Češkou je zatím jednadvacátá Voborníková.

"Na mistrovství světa se předem nominovali tři nejlepší ženy a tři nejlepší muži v celkovém hodnocení Světového poháru. Na návrh trenéra doplnily tým Lucie Charvátová, která pravidelně bodovala ve Světovém poháru, a Kristýna Otcovská, která byla nejlepší z týmu žen na mistrovství Evropy," řekl sportovní ředitel Ondřej Rybář.

V mužské sestavě nechybí jediný aktivní pamětník mistrovství světa v Novém Městě na Moravě z roku 2013 Krčmář, jenž v létě prodělal infekci cytomegalovirem a vynechal poslední díl SP v Anterselvě.

Je nám líto, video expirovalo.
Ohlasy Emmonse a Krčmáře po stíhačce SP v Ruhpoldingu

Startovat by měl také třiadvacetiletý Mikyska, který chyběl v úvodu sezony kvůli zranění kolena a zapojil se až na začátku nového roku. V týmu je díky lednovým výkonům debutant Hornig, trenéři zvažují také dodatečnou nominaci šestého člena.

"Mezi muži se ukázal jako platný člen štafety Vítězslav Hornig a trenéři dali příležitost také Tomáši Mikyskovi, který se postupně vrací do formy po operaci kolena. Není ale jisté, že zvládne absolvovat celý závodní program. Zdravotní problémy měl i Michal Krčmář. Proto zvažujeme nominaci šestého muže po závodech IBU Cupu v německém Arberu. V případě potřeby chceme být připraveni," uvedl Rybář.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články