Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Za oponou 58. Rally Šumava Klatovy

Mikyska po MS zřejmě upraví program a nepojede závody v zámoří

Tomáš Mikyska má za sebou mistrovství světa, během něhož patřil mezi nejlepší české závodníky. Nyní jej čeká závěr sezony, který ale kvůli rehabilitaci dříve operovaného kolena zřejmě upraví. Čtyřiadvacetiletý reprezentant může vynechat poslední dva podniky Světového poháru v americkém Soldier Hollow a kanadském Canmore. 

"Mistrovství světa mi dodalo chuť do dalších závodů. Akorát nevím, jak to bude a jak rozhodnou trenéři. Řešíme nohu, že by teď bylo lepší dát i pauzu," řekl Mikyska, který si loni v srpnu utrhl na letním mistrovství světa zkřížený vaz a vnitřní meniskus. Kvůli rekonvalescenci se poprvé zapojil do elitních závodů letos v lednu.

Biatlonová sezona pokračuje příští týden Světovým pohárem v Oslu. Poté se seriál přesune na závěr do Severní Ameriky. "Bavíme se o tom, že Oslo možná ještě jo, ale Ameriku vynechat. Říkal jsem, že bych chtěl závodit a že bych jel, ale záleží, jak rozhodnou," podotkl Mikyska.

Rodák z Ústí nad Orlicí absolvoval během MS ve Vysočina Areně šest závodů ve 12 dnech. Desátým místem ve vytrvalostním závodě zaznamenal nejlepší český mužský výsledek. Zaujal také prvním úsekem ve štafetě, kde předával po bezchybné střelbě v kontaktu s čelem. Šampionát zakončil v neděli 26. místem v závodě s hromadným startem.

"Jsem spokojený s tím, co jsem předvedl. Ze začátku mě trenéři chtěli postavit jen do štafety. Nakonec jsem tu odjel skoro všechno a ještě jsem si zajel nejlepší výsledek v kariéře. Mistrovství světa můžu hodnotit jen pozitivně," uvedl Mikyska. Limity s dříve zraněnou nohou neměl. "Ne, ale náš fyzioterapeut Roman Karpíšek říká, že když někdy stojím, tak stojím přidřeple. Že tu nohu nepropnu. Já to sice necítím, ale je to vidět," řekl.

Podle trenéra Michaela Málka by se měl Mikyska nyní na zdraví zaměřit a operovanému kolenu věnovat větší pozornost. Jde především o pravidelná cvičení. "Já jsem cvičil, ale jak jsme přijeli sem, už jsem na to po prvním týdnu neměl sílu. Už jsem se i zvedal hůř z postele a nebyla na to morálka," dodal s úsměvem Mikyska.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články