Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Slovinsko

Druhé a třetí kolo nemohl udýchat, prozradil Rybář na Krčmáře. Davidovou chválil

Jedenácté místo smíšené štafety v úvodním závodu na mistrovství světa nehodnotil trenér Ondřej Rybář rozhodně pozitivně. Na nepříliš větrné střelnici v Pokljuce se tentokráte chyby neodpouštěly. Ani výkon Ondřeje Moravce nebo Michala Krčmáře na trati po covidu-19 nebyly ideální. Výjimkou mohl být nadějný počin Markéty Davidové na třetím úseku.

Michal Krčmář na trati smíšené štafety
zdroj: ČTK/DPA

Zatímco loni jim pouze dvě dobíjení na střelnici pomohla k senzační bronzové medaili, tentokrát spotřebovali devět náhradních nábojů a navíc finišmanka Lucie Charvátová musela na dvě trestná kola.

"To bylo zásadní. Dneska si chybku nemohl dovolit nikdo, kdo chtěl pomýšlet vysoko. Ale nemá cenu brečet nad rozlitým čajem, máme před sebou další závody," řekl Rybář.

Vina zdaleka neležela jen na Charvátové, která na velké akci běžela smíšenou štafetu vůbec poprvé. Velkou ztrátu nabrali i Ondřej Moravec a Michal Krčmář.

"Ondra spokojený sám není, těžko hodnotí, jak se mu jelo. Roztrhalo se to, bylo to škubavé hned od začátku," uvedl Rybář.

"Nebyl to extra výkon," podotkl Moravec. Navíc musel řešit neobratnost v manipulaci hned na úvodní ležce, od kdy Češi začali nabírat ztrátu. "Dal jsem si tam náboj a spadl mi jakoby dolů. Bál jsem se ho rovnou zavřít, protože u toho vznikají daleko větší problémy. Může se vzpříčit kulka a už bych to nikdy nevyndal. Takže jsem tam ten náboj dával dvakrát, což je zbytečná chyba. A byla to doba," popsal Moravec.

Na Krčmářově výkonu se mohly podepsat následky covidu, po kterém se vrací do formy. Navíc při střelbě vestoje třikrát dobíjel. "Stojka je kaňka na mém úseku," připustil sám Krčmář.

Ani na trati to patrně nebylo ono. "Říkal, že druhé, třetí kolo nemohl udýchat, takže na střelnici pak rány nedodýchl, jak měl. To jsme čekali, že to tělo nebude ideální. A tři dobíjení je moc," komentoval Rybář jeho výkon.

Potěšilo ho, jak si vedla Davidová, která na dálku držela krok s nejlepšími a posunula štafetu o sedm míst na devátou příčku. "Makula i položky zvládla dobře, stojka moc pěkná. Z pohledu její formy to byl povedený závod," ocenil Rybář.

"Střelba za jedna je docela dobrá. Doufám, že se ještě trochu rozjedu, protože ač jsem měla skvělé lyže, tak mně osobně se nejelo úplně dobře," přiznala Davidová.

Po dnešním hustém sněžení má do Pokljuky dorazit ve čtvrtek slunce, které ovšem bude doprovázet silný mráz. Už tak na slovinských tratích nebude těžký nový sníh jako dnes. "Ty podmínky budou lepší a lepší," dodal trenér.

Po čtvrtečním volném dnu bude mistrovství světa pokračovat v pátek mužským sprintem. Přímé přenosy vysílá ČT sport a web ctsport.cz.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články