Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
inCycle 2020

A zase ten doping. Policie prohledala hotel ruských biatlonistů, podezřelý je Loginov

Nad ruskými biatlonisty se opět vznáší podezření z dopingu. Italská policie prohledala hotel v Anterselvě, ve kterém během mistrovství světa bydlí právě ruští biatlonisté. Podle mluvčího policie jsou z porušení dopingových pravidel podezřelí jeden závodník a jeho trenér. Podle ruské tiskové agentury Interfax má jít o Alexandra Loginova, který na úvod šampionátu ovládl sprint.

Alexander Loginov
zdroj: ČTK/AP

Osmadvacetiletý Loginov měl problémy s dopingem už v minulosti, před pěti lety dostal dvouletý zákaz činnost za krevní doping EPO. V Anterselvě řada jeho soupeřů v čele s Francouzem Martinem Fourcadem zpochybnila jeho bezúhonnost. Přesto Loginov nakonec do sobotní štafety nastoupil jako finišman.

"Celá operace souvisela s tím, že hlavní trenér Alexandr Kasperovič používal cizí akreditaci," vysvětloval razii předseda ruského svazu Vladimir Dračov. "Policie hodinu a půl prohledávala jeho věci a některé si vzala s sebou," dodal Dračov.

Podle Loginova ale policie prohledala pokoj, na kterém bydlí spolu s Jevgenijem Garaničevem, a zabavila mu mobil a notebook. "Šlo jim jen o mne," řekl Loginov ruské televizi Match TV.

Rusko po skandálu se státem řízeným dopingem přišlo v prosinci 2017 o status řádného člena v mezinárodní unii IBU. Je pouze provizorním členem bez hlasovacího a volebního práva a bez možnosti podávat návrhy. Ruští reprezentanti se nicméně mohou účastnit závodů včetně Světového poháru či mistrovství světa.

Před několika dny IBU kvůli dopingu anulovala výsledky ruských reprezentantů Jevgenije Usťugova a Světlany Slepcovové ze sezony 2013/14. Ruská mužská štafeta tak přijde o olympijské zlato ze Soči.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy