Následuje
VK Brno - VK UP Olomouc

Nekonečnou medailovou sérii utnul až vytrvalostní závod. Musela bych se upsat ďáblu, hodnotila Dahlmeierová

Mohla to být už její čtrnáctá kontinuální medaile ze světových šampionátů. Nic však netrvá věčně a Laura Dahlmeierová se o tom přesvědčila právě ve vytrvalostním závodě v Östersundu. Bronz unikl německé hvězdě o pouhých sedm sekund, z cenného kovu se nakonec radovala Francouzka Justine Braisazová. Přímé přenosy a kompletní zpravodajství z MS v biatlonu sledujte na ČT sport a webu ctsport.cz.

Laura Dahlmeierová
zdroj: ČTK/AP

Dahlmeierová v podstatě od loňského léta bojuje s nemocemi, dokonce si i poležela v nemocnici. Vynechala několik závodů Světového poháru, rozjížděla se v IBU Cupu a nachlazení se jí nevyhnulo ani těsně před začátkem MS.

I tak získala pětadvacetiletá rodačka z Ga-Pa ve sprintu a stíhačce po bronzu, čímž natáhla neuvěřitelnou statistiku své medailové série ze světových šampionátů na číslo třináct.

Další placka visela ve vzduchu v úterý. V nejdelším závodě biatlonistek na 15 km ale Dahlmeierová vyšla poprvé na prázdno. O cenný kov ji připravila Francouzka Justine Braisazová, když byla taktéž s jednou chybou z druhé položky vleže v cíli o sedm sekund rychlejší.

Ohňostroj ve Švédsku zajistila Öbergová, Davidová nezvládla střelbu

"Byl to dobrý závod. Ale ne moc dobrý," řekla Dahlmeierová. Průběžné výsledky sledovala na svém mobilu, popisuje Bild. A mohla tak vidět, jak se jí skrze Braisazovou sen o další placce vzdaluje.

"Podívala jsem se na časy, a pokud bych měla zůstat na svém, musela bych se upsat ďáblu," řekla pětadvacetiletá jednička německé reprezentace.

"Jedna chyba je na takový závod prostě moc," dodala. Své o tom koneckonců ví Slovenka Paulína Fialková. Ta si až posledním minutým terčem odstřelila rovnou zlato.

Laura Dahlmeierová
zdroj: ČTK/AP

"Po závodě se člověk diví, kde za sebou těch pár sekund nechal. Moje střelba nebyla příliš rychlá. Ale dala jsem do toho všechno," řekla Dahlmeierová.

Série 13 medailí v řadě tak pro olympijskou vítězku ze sprintu a stíhačky končí. "I tak to je ale přece hrozně skvělé," poukázala sedminásobná mistryně světa Dahlmeierová na to, co se jí v posledních letech podařilo.

Ve čtvrteční single-mix štafetě se objeví nová mistryně světa ze stíhačky Denise Herrmannová spolu s Erikem Lesserem. Je velice pravděpodobné, že Dahlmeierová nebude chybět v sobotní štafetě, následně vyrazí do závodu s hromadným startem.

Zdroj
ČT sport, Sportschau, Bild

Hlavní zprávy