Následuje
SP Rakousko

Koukalová neztratila hlavu. Radujeme se ze stříbra, jako by to bylo zlato, řekl Rybář

Hochfilzen (Rakousko) – Zlatá, bronzová a stříbrná. Gabriela Koukalová doplnila na mistrovství světa v Hochfilzenu medailovou sbírku a její nejbližší okolí hýřilo nadšení. Ve vytrvalostním závodu navíc ukázala svoji psychickou sílu. Na střelnici sice udělala jednu chybu při druhé ráně, ale pak už nezaváhala a v Hochfilzenu prohrála jen s rivalkou číslo jedna Němkou Laurou Dahlmeierovou.

Gabriela Koukalová
zdroj: ČTK/AP

Český tým vydechl zklamáním, když poslala druhý výstřel vleže pod terč. Rychle se ale srovnala. Při druhé střelbě vleže zásahy v terči znovu klesaly nebezpečně dolů a hrozila další chyba. Koukalová si ale vydechla a poslední dvě rány poslala doprostřed.

"Zvládla to perfektně. Dala nádech navíc a vyprecizovala to. Neztratila hlavu," chválil šéftrenér Ondřej Rybář. "To je její obrovská síla, že se dokáže srovnat. A pak se na to kouká krásně, i když adrenalin, jestli to dá, prožívají všichni," zvedl kouč žen Zdeněk Vítek hlavu od dalekohledu, kterým trenéři sledují zásahy na střelnici.

Chyba přišla včas

Koukalové mohlo pro další vývoj závodu pomoct, že minula tak brzy. "Někdy tím, že dáte minutu tak rychle, tak to pak nejsou takový nervy," mínil Rybář.

Trenéři rozhodli, že Koukalová bude startovat ve třetí skupině, čímž jela před ostatními favoritkami. "Asi to bylo dobře. Já s tím nemohla nic dělat," řekla Koukalová po závodu. Tah s dřívějším startem vyšel. Koukalová si dojela pro stříbro a výkonem mohla dostat soupeřky pod tlak. "Jela fantasticky závěr a mohla je znervóznit, protože viděly, jak jede perfektně, což závoďákovi na psychice nepřidá," řekl Rybář.

I ve třetím individuálním startu na MS vybojovala Koukalová medaili a po zlatu ze sprintu a bronzu ze stíhačky má i stříbro. "Asi nejcennější na dnešní medaili je, že Gábině chyběla do sbírky, aby měla všechny tři a mohla je porovnat," vtipkoval Rybář a vážně dodal: "Je to moc hezký a radujeme se ze stříbra, jako by to bylo zlato."

Šampionát si mezi ženami podmaňují Koukalová s Němkou Dahlmeierovou. V každém individuálním závodu se dostaly na stupně vítězů.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy