Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Nemocná Puskarčíková do MS nezasáhne, nahradí ji Tomešová

Oslo - Eva Puskarčíková na mistrovství světa v biatlonu závodit nebude a kvůli nemoci odjede domů. Jako náhradnice přiletí do Osla velmi pravděpodobně Barbora Tomešová. První úsek ženské štafety v pátek na šampionátu tak pojede původní náhradnice Jessica Jislová. "Nezlepšilo se jí to, nejspíš poletí domů," prohlásil kouč ženského týmu Zdeněk Vítek.

Eva Puskarčíková
zdroj: ČTK autor: Petr Toman

Puskarčíková už při příletu minulý týden měla lehké zdravotní potíže. Absolvovala jeden trénink, ale aby nenakazila ostatní členy výpravy, ulehla poté na samotce do postele. "Bylo mi fakt ouvej, ale už se to lepší a trochu se nudím," říkala ještě v pondělí. Krátký testovací trénink týž den jí však uškodil a Puskarčíková má stále zvýšenou teplotu.

"Pět dní je nemocná. První dny měla horečku a teď má jen teplotu, ale zkoušela lehký trénink a to jí spíš udělalo špatně než dobře," vysvětlil Vítek. "Nejspíš bude povolána Bára Tomešová, aby posílila tým," doplnil trenér.

Puskarčíkové tak sezona pravděpodobně skončí, protože finále Světového poháru v ruském Chanty Mansijsku navazuje hned na MS. "Prozatím to tak vypadá. Času je málo. Ten výpadek v tréninku je pětidenní. A předtím měla dva lehké tréninky a už to vypadalo, že se o ni něco pokouší. Takže bych řekl, že to nemá smysl zbytečně lámat přes koleno," řekl Vítek.

Česká štafeta v lednu vybojovala stříbrnou medaili při Světovém poháru v Anterselvě, kde právě Puskarčíková běžela první úsek, a v americkém Presque Isle v únoru dokonce stejná čtveřice vyhrála. V předchozím ročníku si Puskarčíková s týmem připsala tři vítězství a jedno druhé místo. V individuální disciplíně byla v aktuální sezoně nejlépe devátá ve stíhačce v Pokljuce.

Je nám líto, video expirovalo.
Soukalová na tréninku střílela bezchybně, Puskarčíková odjela domů
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy