Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Lední hokej 2019

Moravcovi chyběla k medaili opět jedna trefa, norskou nadvládu potvrdil Bö

Nové Město na Moravě - Ondřej Moravec potvrdil výbornou formu na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě čtvrtým místem v závodu s hromadným startem. Od cenného kovu ho podobně jako ve vytrvalostním závodu dělila jedna chyba na střelnici. Poslední klání ovládl Tarjei Bö. Norové jeho zásluhou vybojovali ve Vysočina Areně osmé zlato. Druhý skončil Rus Anton Šipulin, třetí dojel Emil Hegle Svendsen.

Ondřej Moravec
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

"Hrozně mě mrzí čtvrté místo, dneska jsem na to měl. Před závodem jsem si říkal, že do desítky budu spokojený, ale měl jsem slabší ležáky. Ale je to super," uvedl v televizním rozhovoru Moravec, který se postaral o nejlepší individuální výsledky českých reprezentantů v Novém Městě. Jedinou medaili, bronzovou, získali domácí závodníci hned v úvodní smíšené štafetě.

Trenér Ondřej Rybář neskrýval, jak moc ho mrzí, že Moravcovi znovu těsně unikly stupně vítězů. "Je to velká smůla být dvakrát na čtvrtém místě. Je to v té jedné ráně. Ondra dneska střílel výborně a zasloužil si medaili," uvedl Rybář.

Jediný český zástupce v závěrečném závodě šampionátu pro elitní třicítku biatlonistů začal zkušeně, vyhnul se několika kolizím v úvodu a držel se na dohled nejlepším. Při úvodních dvou střeleckých položkách pálil rozvážně, tak, aby nechyboval, a v polovině závodu byl sedmý se ztrátou necelých pěti sekund na vedoucí příčku.

Ondřej Rybář, trenér českých biatlonistů:

"Potvrdili jsme, že výsledky během sezony nebyly náhodné. Nemohli jsme se před domácím publikem předvést líp. Myslím si, že už nic podobného nezažiju."

Před třetí střelbou vjížděl do Vysočina Areny na čtvrtém místě. Vestoje střílel bleskurychle, jak je jeho zvykem, poslední ránu ale netrefil a musel na trestné kolo. Zvládl ho rychle, a tak manko na první pozici narostlo jen na necelých 19 vteřin.

Nejlepší český biatlonista na domácím šampionátu tratí letěl a do závěrečné střelby se přiblížil na necelých osm sekund k nejlepšímu Böemu. "Opět mně lyže letěly neskutečným způsobem," uvedl Moravec.

K radosti 27 tisíc diváků Moravec závěrečnou položku odstřílel bez chyby a vrátil se do boje o medaili. Třetího místa se v té chvíli téměř dotýkal, vyjížděl v kontaktu se Švédem Björnem Ferrym a k bronzu mu chybělo na mezičase jen 2,7 vteřiny.

Cenný kov z individuálního závodu mu ale v Novém Městě nebyl souzený. Snažil se ze sebe v dramatickém závěrečném kole vyždímat poslední zbytky sil, na stupně vítězů to ale nestačilo. Na třetího Svendsena ztratil v cíli tři sekundy, přesto se dočkal velkých ovací publika. "Zlomový bod na trati byl, když Ferrymu ujeli. Tam se stala mezera a to se pak těžko dojíždí," okomentoval trenér Ondřej Rybář.

Tratě v Novém Městě ovládlo Norsko, které má medaili ze všech 11 závodů, z toho osmkrát bylo zlaté. Čtyři první místa a dvě stříbra vybojovala Tora Bergerová, Svendsen získal také čtyři tituly a přidal dnešní bronz.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy