Následuje
Branky, body, vteřiny

Je to hodně hořká pilulka, přiznal dvakrát čtvrtý Moravec

Nové Město na Moravě - Moravec podruhé na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě skončil čtvrtý a po nejneoblíbenějším umístění nezářil zrovna spokojeností. Ve čtvrtečním vytrvalostním závodu dvakrát minul, přitom stačila jedna o půl centimetru lepší rána a vyhrál by. Na závěr programu MS v hromadném závodu netrefil jednou, opět o pár milimetrů. To ho zase stálo medaili, za níž tentokrát skončil o tři sekundy.

Ondřej Moravec
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

"Brambory mi tedy vůbec nechutnají a nebaví mě. Dneska mě to mrzí snad ještě víc než minule," řekl smutně. "Je to hodně hořká pilulka, kterou musím spolknout," prohlásil.

Bojoval až do konce, předvedl heroický běžecký výkon. Když projel cílem, zvedl ruku a pozdravil skandující fanoušky. Vypadalo to, že je s výsledkem smířený. Ale bude potřebovat pár dní, možná týden, aby výsledek docenil. "S odstupem času budu celé to mistrovství hodnotit velice kladně. Ale dneska to fakt byla veliká škoda. Byl to kousíček a mrzí mě to," litoval.

Ztrátu po minele na třetí střelbě vestoje dotáhl i díky výborně jedoucím lyžím a ještě po posledním odjezdu ze střelnice po cenném kovu sahal. Pak ale musel objíždět Švéda Ferryho, který do kopce nemohl, a zdržel se. "Já byl zrovna za ním, a než jsem ho objel, udělala se tam díra asi deset metrů. To už jsem nebyl schopný do konce dojet," litoval.

Nebýt tohoto zdržení, mohl by bojovat o bronz s unavenou hvězdou šampionátu Emilem Heglem Svendsenem z Norska, který v Novém Městě vybojoval čtyři zlaté medaile, ale tentokrát mu zjevně došly síly. Sotva stál na lyžích, když projel cílem na třetím místě. "Být hned za ním, tak si myslím, že by se to dalo. Nebyl zdaleka tak silný, byl krotkej jako beránek. Dneska by se s ním dalo závodit. Ale to je 'kdyby' a to se nestalo," řekl Moravec.

Moravec ale každopádně ví, na čem musí do olympiády zapracovat. Střelba vleže mu totiž na rozdíl od střelby vestoje trvá déle. "Po těch ležákách jsem tam měl vždycky nějakou ztrátu, kterou jsem musel dojíždět, a to mě stálo síly, které pak ke konci chyběly," vysvětlil.

Důležité jsou ty nuly

Je mu osmadvacet let a tuší, že je v ideálním věku. Příští rok na OH v Soči by toho mohl využít. "Já doufám, že ještě nejsem na vrcholu. Pořád se dá na lecčems zapracovat. Třeba zrychlit tu střelbu, to nebolí jako trénink běhu," uvedl s úsměvem. "V biatlonu je pořád důležité dávat ty nuly," prohlásil.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy