Následuje
Evropská liga UEFA

Forma jde nahoru, říká Vítková

Nové Město na Moravě - Biatlonový šampionát se nachází v polovině, českou hvězdou je Veronika Vítková. Podílela se na bronzu ve smíšené štafetě, ve sprintu doběhla desátá a dnes ve stíhacím závodě osmá. Česká reprezentantka se v Novém Městě výsledkově zlepšuje a sama dodává, že její forma jde nahoru.

Veronika Vítková skončila ve stíhačce osmá
zdroj: ČTK

"Je to pěkný," usmála se skromně Vítková, když si vyslechla pochvalu, že je nejlepší českou biatlonistkou šampionátu. "Těší mě to, protože to je doma a dokázala jsem to unést po psychické stránce a vyrovnala se s bouřlivým prostředím." Pokud by se zlepšovala geometrickou řadou, mohla by po desátém místě ve sprintu a osmém ve stíhačce dojet ve vytrvalostním závodu šestá a čtvrtá v závodu s hromadným startem. "Kdyby to takhle šlo, tak by to bylo super," zasmála se. 

Ve sprintu i ve stíhacím závodu si Vítková vychutnala bouřlivé ovace zaplněných tribun. Ve stíhačce za pomoci hlasivek třiadvaceti tisíc diváků předjela v cílové rovince Ukrajinku Vitu Semerenkovou.

"Jak jsem vjela do arény a slyšela diváky, tak mi to dodalo sílu, z čehož jsem měla strašnou radost. Zkusila jsem to. Řekla jsem si, že to můžu dokázat a vyšlo to, což bylo skvělé."

Před závodem si přála, aby mohla jít na slavnostní ceremoniál, který se na mistrovství světa koná pro šest nejlepších, a dostala alespoň kytku. "Ke kytkám se to přiblížilo, ale bohužel to zase nejsou," řekla, ale zklamaná nebyla. "Jsem ráda, že jsem tam, kde jsem. Jsem spokojená. Mám velkou radost," řekla. 

Stíhačka je oblíbeným závodem Vítkové, což od startu potvrzovala. Obě střelby vleže zvládla bez chyby a přiblížila se na dohled stupňům vítězů. "To ale byla přede mnou ještě velká část závodu, to mě ani nenapadlo," řekla biatlonistka.

Rozhovor v cíli s osmou ze stíhačky Veronikou Vítkovou

Na trestné kolo pak musela po střelbách vstoje, na které jí přitom trenér víc věřil. Podle pohledu ze střelnice se zdálo, že rány uspěchala. "Já vůbec nevím, co tam bylo. Prostě ta rána nespadla ani jedna. Nevím, co jsem udělala špatně," řekla. 

Po třech závodech ve čtyřech dnech se Vítková cítila dobře. "Musím říci, že ve stíhačce to bylo po běžecké stránce lepší než předtím ve sprintu. Jestli jde forma nahoru a bude se den ode dne zlepšovat, tak jedině dobře," řekla.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy