Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
M ČR ve všestrannosti Borová

Čtvrtý Moravec: Trošku jsem si zanadával

Nové Město na Moravě - Potřetí během roku sahal biatlonista Ondřej Moravec na výhru ve vytrvalostním závodu, ale nepřesností v poslední střelecké položce o zlato přišel. Na světovém šampionátu v Novém Městě na Moravě dnes uběhl 20 kilometrů ze všech nejrychleji a v cíli byl čtvrtý. "Na poslední stojce jsem si opět prostřílel první místo. Doufám, že se z toho někdy poučím," řekl po závodě český reprezentant.

Ondřej Moravec
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

Podobně rozjetý závod na stupně vítězů měl také loni na mistrovství světa v Ruhpoldingu, ale po dvou chybách v závěru byl dvanáctý a na začátku letošní sezony se situace opakovala ve švédském Östersundu.

Od začátku Moravec po trati letěl, v běhu porazil i suveréna sezony a vítěze závodu Martina Fourcada. Jenomže první trestnou minutu za netrefený terč nabral český biatlonista hned při první položce vleže a druhou v poslední stojce.

"Víc mě asi mrzí stojka, ale ono je to jedno. Prostě byly vedle a nemá cenu to rozebírat. Jsou to brambory, škoda," řekl Moravec, pro kterého je čtvrté místo nejlepším výsledkem kariéry na mistrovství světa. "Čtvrté místo je super, ale je to čtvrté místo a je to asi tak, že jsem první, který prohrál," litoval Moravec.

Už před závodem věděl, že s jednou chybou bude šance bojovat o stupně vítězů. "Což se bohužel potvrdilo," poznamenal biatlonista žijící v Letohradu.

Vstoje je přitom Moravec přesnější i rychlejší. Díky rychlopalbě při stojce dovezl před týdnem českou smíšenou štafetu k bronzu. Tentokrát ale druhý terč při poslední zastávce na střelnici netrefil. "Koncentrace asi nebyla taková, jaká měla být. Prostě jsem to nezvládl. Trošku jsem si pak zanadával," řekl Moravec.

V tréninku před závodem přitom střílel výborně. Měl osm nul, tedy čtyřicet trefených terčů v řadě. "Tomáš Holubec si dělal srandu, ať si minuty vystřílím na tréninku, ať to jsou při závodu nuly. Předpoklad je ale střílet nuly na tréninku. Jiná cesta nevede, když to nedám v tréninku, těžko to vylepším v závodu," řekl Moravec.

Ondřej Moravec
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

Určitou náplastí pro Moravce byl nejrychlejší běžecký čas. "Musím poděkovat servisu, protože jsem měl lyže výborně připravený," uvedl. "Sedlo mi to neskutečně, sníh byl skluznější, rychlejší a s během jsem naprosto spokojený."

Díky čtvrtému místu se Moravec kvalifikoval do nedělního závodu s hromadným startem pro třicítku nejlepších. "To byl taky cíl, zajet výsledek, který by mě tam katapultoval. A do masáku mi hlavně běh dodá hodně sebevědomí, protože letos se mi nedařil," těšil se Moravec na závěrečný závod mistrovství světa.

V závěrečném závodu bude Moravec startovat jako jediný český biatlonista. V závodu žen se představí Gabriela Soukalová a Veronika Vítková. Všichni čeští reprezentanti si zajistili účast díky pořadí v celkovém pořadí světového poháru. Do závodu postupuje první patnáctka, všichni medailisté z MS a patnáct nejlepších z individuálních závodů světového šampionátu. Maximálně jede 30 účastníků.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy