Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1988: Hry v Soulu 2

Češky se na závěr neprosadily, zlato bere Domračevová

Nové Město na Moravě - Běloruska Darja Domračevová získala na světovém šampionátu v Novém Městě na Moravě zlatou medaili v závěrečném hromadném závodu na 12,5 kilometru. České biatlonistky pokazily druhou střelbu a skončily až v druhé polovině třicetičlenného startovního pole. Gabriela Soukalová finišovala na 18. místě, Veronika Vítková o příčku za ní. Pro stříbro a celkově šestou medaili na mistrovství si dojela Norka Tora Bergerová, bronz vybojovala Polka Monika Hojniszová.

Darja Domračevová
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

"Nevím, jestli to nazvat trošku zklamání," řekl kouč Jindřich Šikola. "Chtěli jsme ještě jedno umístění do desítky, na druhou stranu být v každém závodě do dvacítky se počítá. Závod se dneska nepodařil, přesto tady holky odvedly hodně práce," dodal.

Obě české reprezentantky závěrečný závod mistrovství pro nejlepší třicítku rozjely velmi dobře a po první střelbě vleže se usadily v těsném závěsu za sebou na šestém a sedmém místě se ztrátou necelých pěti sekund na čelo. Soukalová lépe běžela a k druhé položce vjížděla na stadion ze čtvrtého místa.

Střelba vestoje se ale stala pro obě Češky osudnou. Soukalová musela na tři trestné okruhy, Vítková absolvovala jen o jedno kolo méně a obě se propadly až do třetí desítky pořadí.

Pro Soukalovou byla problematická střelnice

Soukalová se zaváhání nevyvarovala ani na zbylých dvou položkách, i tak v závěrečném kole zabrala a dokázala se posunout na osmnácté místo. "Už toho bylo hodně. Ze začátku jakoby člověk na únavu zapomene, ale bylo to hrozně zrádné. Přestože se mi jelo dobře, zápasím tady s tou střelnicí. Na ní jsem se s formou bohužel nepotkala," uvedla Soukalová.

Vítková ve zbytku závodu střílela bezchybně a dojela v těsném závěsu za reprezentační kolegyní. "Dneska mi to na trati nechutnalo. Nepovedla se mi druhá střelba a ty síly ještě ubyly. Jinak ale myslím, že můžu být s výsledky tady spokojená," prohlásila Vítková.

Zleva stříbrná Bergerová, zlatá Darja Domračevová z Běloruska a Polka Hojniszová
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

Vítězná Domračevová stejně jako Vítková absolvovala dva trestné okruhy, na trati ale byla o téměř dvě a půl minuty rychlejší. Získala druhý titul mistryně světa v kariéře. Norka Bergerová druhým místem ještě vylepšila svou už tak rekordní bilanci z Vysočiny. Cenný kov má z každého startu, odveze si čtyři zlaté a dvě stříbrné medaile.

Gössnerová přejíždí na MS klasiků

Němka Miriam Gössnerová se po biatlonovém šampionátu představí i na mistrovství běžců na lyžích. Na Vysočině běžela závěrečný závod s hromadným startem a od středy ji čeká v italském Val di Fiemme další vrchol sezony. Své běžecké kvality dokázala prodat mezi specialistkami už dvakrát, z MS v Liberci 2009 i olympiády ve Vancouveru má stříbro ze štafety.

"Moc se těším, že budu zase bojovat o medaile. Na závody v běhu mám krásné vzpomínky a doufám, že budu pro mančaft posilou," řekla dvaadvacetiletá Gössnerová na Vysočině, kde sice tradičně rychle běžela, jenže střelba jí nešla a nejlepším výsledkem mezi biatlonistkami pro ni byla dvě šestá místa.

Ženy - závod s hromadným startem (12,5 km):

1. Domračevová (Běl.) 35:54,5 (2 tr. okruhy), 2. Bergerová (Nor.) -8,7 (2), 3. Hojniszová (Pol.) -27,6 (1), 4. Vita Semerenková (Ukr.) -46,6 (2), 5. Zajcevová (Rus.) -52,1 (2), 6. Gössnerová (Něm.) -52,1 (4), 7. Palková (Pol.) -1:00,8 (1), 8. Gregorinová (Slovin.) -1:04,5 (2), 9. Dorinová Habertová (Fr.) -1:10,8 (2), 10. Gereková (SR) -1:17,7 (3), ...18. Soukalová -2:20,7 (5), 19. Vítková (obě ČR) -2:25,1 (2).

Průběžné pořadí SP (po 18 z 26 závodů): 1. Bergerová 889 b., 2. Domračevová 606, 3. Henkelová (Něm.) 600, 4. Pidhrušná (Ukr.) 591, 5. Mäkäräinenová (Fin.) 586, 6. Gössnerová 573, ...10. Soukalová 505, 14. Vítková 433, 81. Zvařičová (ČR) 7.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy