SLUNETA Ústí nad Labem - BK KVIS Pardubice

Moravec zastřílel ve sprintu bezchybně a skončil desátý. Vyhrál Schempp

Anterselva (Itálie) – Sprint v italské Anterselvě ovládl suverénně Němec Simon Schempp. Ondřej Moravec byl na střelnici bezchybný a dojel na desátém místě, za vítězem zaostal o 45,6 vteřiny. Závod se podařil i Michalu Krčmářovi, který skončil 23. Do sobotního stíhacího závodu postoupili také 41. Jaroslav Soukup a Michal Šlesingr, který byl po dvou chybách na střelnici až padesátý. Do šedesátky se o čtyři místa i kvůli třem trestným kolům nevešel Tomáš Krupčík.

Ondřej Moravec
zdroj: ZUMA autor: Rok Rakun

"Tady v Anterselvě je dost náročná střelnice. Jsou před ní dva kopce a dlouhá rovina, po které je nutné ještě dlouho držet vysoké tempo. Proto jsem si střelbu více hlídal. Ale vyplatilo se mi to, z nuly mám radost," řekl Moravec.

Desáté místo označil za slušný výsledek, na vyšší pozici v Anterselvě v individuálním závodu ještě nebyl. Na přírodním sněhu sprint hodně bolel. "Celou sezonu závodíme na technickém sněhu, který je rychlejší, takže to pod nohama tolik neutíkalo," dodal.

Moravec střílel přesně vleže i vstoje a po projetí cílem byl průběžně druhý o 2,4 vteřiny za Norem Olem-Einarem Björndalenem, ale ani jeden z nich se nakonec na stupně vítězů nevešel. Ve vyšší nadmořské výšce Moravec rozjížděl závod opatrněji a na konec elitní desítky se dostal kvůli třiadvacátému běžeckému času.

"Mohu to tady považovat za životní výsledek. Na druhou stranu v Ruhpoldingu bych byl s nulou třetí. Ale Anterselva prostě není Ruhpolding," dodal Moravec.

Schempp navázal na formu z Ruhpoldingu, kde byl druhý ve sprintu a vyhrál závod s hromadným startem. Nyní si upevnil pozici na třetím místě průběžného pořadí SP. V čele je nadále Francouz Martin Fourcade, Ondřej Moravec zůstal sedmý.

V pátek mají na programu sprint ženy, v sobotu se pojedou stíhací závody mužů i žen a v neděli štafety. Češky se v nich pokusí vyhrát potřetí v řadě. Přímé přenosy nabídne ČT sport a náš web.

Výsledky sprintu biatlonistů v Anterselvě

1. Schempp (Něm.) 23:18,8 (0 trestných kol), 2. Garaničev (Rus.) -14,0 (0), 3. Fak (Slovin.) -20,1 (1), 4. Weger (Švýc.) -20,9 (1), 5. Green (Kan.) -24,4 (0), 6. L'Abee-Lund (Nor.) -33,2 (0), 7. Šipulin (Rus.) -34,2 (1), 8. Eder (Rak.) -35,9 (1), 9. Björndalen (Nor.) -43,2 (1), 10. Moravec -45,6 (0), ...23. Krčmář -1:18,2 (1), 41. Soukup -1:50,1 (2), 50. Šlesingr -2:02,6 (2), 64. Krupčík (všichni ČR) -2:20,0 (3).

Průběžné pořadí SP (po 13 z 25 závodů): 1. M. Fourcade (Fr.) 532 b., 2. Šipulin 507, 3. Schempp 489, 4. Svendsen (Nor.) 428, 5. Fak 427, 6. J. Bö (Nor.) 401, 7. Moravec 398, ...11. Šlesingr 289, 48. Soukup 54, 50. Krčmář 50, 59. Krupčík 28.