WA Race Walking Tour Gold - Poděbrady

Moravec pálil přesně a ovládl na MČR v letním biatlonu sprint. Mezi ženami vládla Charvátová

Novými šampiony ve sprintech se na mistrovství republiky v letním biatlonu stali Ondřej Moravec a Lucie Charvátová. Zkušeného reprezentanta dovedla k triumfu přesná střelba, když skolil všechny terče. Charvátová nechala za sebou i Markétu Davidovou a obhájila loňský titul.

Ondřej Moravec
zdroj: ČTK autor: Pavlíček Luboš

Šestatřicetiletý Moravec si po loňské neúčasti na šampionátu dojel pro titul s nulou chyb na střelnici. Loňský mistr Michal Krčmář sice předvedl skvělý běh, ale s dvěma trestnými koly za zkušenějším reprezentačním kolegou zaostal o pět sekund. Třetí skončil loni stříbrný Tomáš Krupčík.

Také Charvátová měla lepší střelbu než její dvě hlavní rivalky. Bronzová medailistka ve sprintu z letošního MS v Anterselvě minula jen jednou, zato Markéta Davidová dvakrát a skončila stejně jako loni druhá. Na třetím místě dojela Jessica Jislová, jež na bronzové pozici vystřídala reprezentační kolegyni Evu Kristejn Puskarčíkovou, která se zotavuje z boreliózy.

V neděli se v Letohradu uskuteční stíhací závody.

Letními biatlonovými mistry ve sprintu jsou Moravec a Charvátová, Šlesingr se loučil

MČR v biatlonu na kolečkových lyžích v Letohradu - sprint:

Muži: 1. Moravec 25:42,4 (0 tr. okruhů), 2. Krčmář -5,3 (2), 3. Krupčík (všichni SKP Kornspitz) -57,5 (2).

Ženy: 1. Charvátová 20:33,4 (1), 2. Davidová -45,2 (2), 3. Jislová (všechny SKP Kornspitz) -1:11,7 (2).