Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO Archiv

Mistry republiky v letním biatlonu jsou Krčmář a Charvátová

Zejména v rámci přípravy a testu aktuální formy si česká biatlonová špička zazávodila na Mistrovství Česka v letním biatlonu. Na tradiční trati v Letohradě, proslavené ostrým sešupem, dokázal obhájit titul Michal Krčmář. V ženském závodě potvrdila současnou fazonu Lucie Charvátová, která dokázala nedávno vyhrát na mistrovství světa v běloruském Raubiči, v sobotu porazila všechny konkurentky v čele se současnou největší biatlonovou hvězdou Markétou Davidovou. Obhájkyně titulu Veronika Vítková dojela až osmá. 

Lucie Charvátová na závodě v letním biatlonu
zdroj: ČTK autor: Pavlíček Luboš

"Dneska to byl velmi těžký závod. Bylo neskutečné horko, řekla bych, že už se všem stýská po zimě," řekla Charvátová, která si pochvalovala, že si podobné podmínky vyzkoušela už minulý týden na světovém šampionátu. "Velké plus je i to, že jsem závodila už minulý týden a věděla jsem, co od sebe můžu očekávat. Věděla jsem, jak závod rozjet, a podařilo se mi ušetřit síly do závěru," dodala.

Davidová naopak s výkonem spokojená nebyla. "Všechno se to nakupilo. Vedro, nervozita z prvního závodu. Mrzí mě střelba, na letošek jsem měla trochu jiný plán. Nesedlo mi to, ale je dobré, že vím o těch ranách," uznala. Krčmář porazil i díky čisté střelbě druhého Tomáše Krupčíka takřka o minutu. Třetím Čechem v cíli byl celkově čtvrtý Adam Václavík. "Chtěl jsem se koncentrovat hlavně na střelbu, protože fyzicky se po soustředění necítím nejlíp. Povedly se mi dvě nuly, za což jsem rád. Na trati to nebylo ono, ale v tuhletu chvíli to vem čert. Všechno směřujeme k zimě," řekl Krčmář.

Výsledky mistrovství ČR v biatlonu na kolečkových lyžích

Sprint:
Muži: 1. Krčmář 24:25,8 (0), 2. Krupčík (oba SKP Kornspitz) -57,2 (2), 3. Hasilla (SR) -1:00,3 (0), 4. Václavík (SKP Kornspitz) -1:22,0 (3).

Ženy: 1. Charvátová 19:58,3 (2), 2. Davidová -37,6 (3), 3. Kristejn Puskarčíková (všechny SKP Kornspitz) -44,1 (1).
20:45 supersprint.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy