Masák v Ruhpoldingu vyhrál J. T. Bö. Krčmář skončil po třech chybách třiadvacátý

Biatlonista Michal Krčmář skončil na 23. místě závodu s hromadným startem v Ruhpoldingu. O lepší výsledek českého reprezentanta připravily tři chyby na střelnici. Vítězství slaví Nor Johannes Thingnes Bö, který za sebou nechal krajana Vetle Sjaestada Christiansena téměř o dvacet vteřin. Třetí dojel další norský závodník Sturla Holm Lagreid.

Krčmář si připsal nepřesný pokus hned na první střelecké položce a na mezičase mu patřilo se ztrátou skoro pětadvaceti vteřin devatenácté místo za vedoucím Fillonem Mailletem z Francie.

Aby toho nebylo málo, posléze českého závodníka postihla na trati další komplikace, když zlomil hůlku. Druhou střelbu ale zvládl bezchybně a posunul se na sedmnácté místo. Měnilo se pořadí na čele, kde stanul J. T. Bö.

Čistý štít na střelnici nedokázal Krčmář zopakovat ani na třetí, ani na čtvrté zastávce. Po poslední střelbě byl se ztrátou minuty a devětačtyřiceti vteřin na 24. místě.

Ve vedení byl Nor Christiansen, toho ale v závěrečném úseku předběhl Johannes Thingnes Bö a do cíle stihl nastřádat téměř dvacetivteřinový náskok. Třetí místo v cílové rovince vybojoval další Nor Lagreid. Krčmář se nakonec posunul na 23. příčku se ztrátou dvou minut a třiadvaceti vteřin.

"Škoda těch tří chyb. Byly to moje chyby, nějaké vyskočené rány. Za jedna není hrozné, ale člověk s tím neuspěje. Na trati to bylo také hodně špatné," zhodnotil český biatlonista.

SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo) - závody s hromadným startem:

Muži (15 km): 1. J. T. Bö 36:12,0 (3 tr. okruhy), 2. Christiansen -19,3 (2), 3. Laegreid -35,3 (2), 4. T. Bö (všichni Nor.) -36,4 (1), 5. Jacquelin (Fr.) -49,7 (2), 6. Strolia (Lit.) -55,6 (1), ...23. Krčmář (ČR) -2:23,5 (3).

Průběžné pořadí SP (po 12 z 21 závodů): 1. J. T. Bö 959, 2. Laegreid 785, 3. Christiansen 503, 4. Fillon Maillet (Fr.) 434, 5. Doll (Něm.) 395, 6. T. Bö 391, ...15. Krčmář 315, 39. Štvrtecký 59, 47. Mikyska 41, 73. Mareček (všichni ČR) 8.