Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio Time Out

Masák v Otepää patřil Christiansenovi, Fillon Maillet slaví zisk velkého křišťálového glóbu

Quentin Fillon Maillet ovládl celkové pořadí Světového poháru biatlonistů. V závodu s hromadným startem Francouzovi stačilo v Estonsku k velkému kříšťálovému glóbu druhé místo, když zaostal jen za Vetle Christiansenem z Norska. Michal Krčmář si připsal tři chyby na střelnici a skončil na 24. místě.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih závodu biatlonistů s hromadným startem v Otepää

Maillet sahal v masáku dokonce po vítězství, ale triumf si Christiansen pohlídal. Nor se na střeleckých položkách ani jednou nemýlil a dobrým během odrazil i závěrečný útok Francouze, který při střelbě chyboval jednou.

Třetí doběhl další Nor Sivert Bakken, jenž se polovinu závodu držel na čele, ale na první stojce se jednou netrefil a čelo mu uteklo. Francouzsko-norskou nadvládu potvrdil i čtvrtý Antonin Guigonnat, s Christiansenem na stadionu jediný bezchybný závodník. Na vítěze ztratil půl minuty.

Jak závod probíhal?

Závod s hromadným startem byl dlouho vyrovnaný a rozhodovat se mělo až v druhé polovině. Start vyšel všem hlavním favoritům a kromě pádu Simona Desthieuxe, jenž i přesto skončil dvanáctý, se nic podstatného neudálo.

Po druhé ležce stále zbývalo dvanáct biatlonistů, kteří si drželi čistý střelecký štít. Naopak Krčmář potvrdil nepohodu a po dvou trestných kolech bylo po nadějích na dobrý výsledek, když se propadl na průběžné dvacáté místo s minutovou ztrátou na čelo.

Na lámání chleba došlo na první stojce, kde zaváhal Bakken a na výjezdu ze stadionu se ocitlo osamocené trio Emilien Jacquelin, Christiansen a Guigonnat, kteří měli jako poslední z celého startovního pole na kontě nulu. Jacquelin se dokonce blýskl položkou za 16 sekund.

Na čele pak Christiansen ujížděl Jacquelinovi a Guigonnat začal odpadávat. Naopak Fillon Maillet se propracoval na třetí místo a na vedoucího Nora ztrácel 13 sekund. Jelikož ale Christiansen na závěrečné stojce nezaváhal, Francouz stíhací jízdu do vítězného konce nedotáhl.

SP v biatlonu v Otepää (Estonsko) - závod s hromadným startem:

Muži (15 km): 1. Christiansen (Nor.) 34:29,6 (0 trest. okruhů), 2. Fillon Maillet (Fr.) -5,9 (1), 3. Bakken (Nor.) -15,5 (1), 4. Guigonnat (Fr.) -30,5 (0), 5. Lesser (Něm.) -38,6 (1), 6. Hofer (It.) -46,4 (2), 7. Andersen (Nor.) -49,9 (2), 8. Jacquelin (Fr.) -52,5 (1), 9. Samuelsson (Švéd.) -55,7 (1), 10. Laegreid (Nor.) -1:01,9 (3), ...24. Krčmář (ČR) -2:37,7 (3).

Průběžné pořadí SP (po 19 z 22 závodů): 1. Fillon Maillet 870, 2. Jacquelin 625, 3. Samuelsson 596, 4. Christiansen 594, 5. Laegreid 574, 6. T. Bö (Nor.) 545, ...28. Krčmář 274, 64. Václavík 45, 65. Štvrtecký (oba ČR) 44.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články