Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Rakousko

Loginov se připravil o triumf, čehož využil Fillon Maillet. Čechům se stíhačka v Oberhofu nepovedla

S hustým sněžením a silným větrem se ve stíhacím závodě Světového poháru v Oberhofu nejlépe popral Quentin Fillon Maillet. Francouz využil zaváhání Rusa Alexandra Loginova na poslední položce. Češi se na střelnici trápili, nejlepším byl Jakub Štvrtecký na 39. místě se čtyřmi chybami.

Závěrečný závod v Oberhofu měl zpočátku jednoznačný průběh, ale pak nastal divoký konec. Nejprve to vypadalo na bezproblémové vítězství pro Loginova. Rus však s velkým náskokem nečekaně zaváhal při závěrečné střelecké položce a přišel o vedoucí pozici.

Naopak Fillon Maillet předvedl povedenou stíhačku. Z jedenácté pozice na startu a ztrátou třiceti sekund se postupně propracoval dopředu a v závěru udržel za zády i Sebastiana Samuelssona. Lídr disciplíny si tak pojistil vedoucí postavení v žebříčku, Loginov skončil až pátý.

Jak závod probíhal?

Loginov napálil start, a ačkoli vybíhal do závodu s polštářem pouhých sedmi sekund, přijel na první střelnici s velkým odstupem. Po úvodní ležce, na které nezaváhal, odjel pronásledovatelům a vytvořil si půlminutový náskok.

Michal Krčmář si po první položce polepšil a po vybílení všech terčů se posunul z počátečního 30. na 24. místo. Adam Václavík však start nezvládl a musel na tři trestná kola, Jakub Štvrtecký na jedno. Velký propad zaznamenal také dosavadní francouzský lídr disciplíny Quentin Fillon Maillet z deváté na 18. příčku po dvou chybách.

Na čele se za Loginovem drželo norské duo Sturla H. Laegreid a Tarjei Bö. Jenže zatímco Loginov ani na druhé ležce nechyboval, Norové si dohromady připsali tři chyby, čehož využil další Rus Anton Babikov, jenž se na čele závodu zařadil za krajana. Krčmář střílel třikrát nepřesně a dobře rozjetá stíhačka vzala brzy za své.

Velkou pohodu potvrdil Loginov i na první stojce, když se po jedné nepřesnosti potýkal s problémy s puškou a přes ruční dobíjení se už nemýlil ani přes časové zdržení. Druhý Emilien Jacquelin na něj ztrácel půl minuty, Fillon Maillet se po špatném začátku propracoval zpátky do závodu a byl průběžně čtvrtý.

Zlom nastal na závěr. Loginov nejprve dvakrát trefil, pak ale minul třikrát v řadě a vyřadil se ze hry o vítězství. Naopak Fillon Maillet společně se Sebastianem Samuelssonem předvedli nulu. Francouz poté ukázal lepší běh a Švéda porazil o deset sekund. Třetí byl Tarjei Bö. Češi se s náročnými podmínkami nesrovnali. Až za Štvrteckým dojel Václavík s pěti chybami 44., Krčmář se musel smířit až se 46. pozicí také s pěti trestnými koly.

SP v biatlonu v Oberhofu (Německo) - stíhací závody:

Muži (12,5 km): 1. Fillon Maillet (Fr.) 36:48,3 (2 trest. okruhy), 2. Samuelsson (Švéd.) -9,9 (1), 3. T. Bö -15,6 (3), 4. Laegreid (oba Nor.) -15,7 (4), 5. Loginov (Rus.) -18,5 (4), 6. Rees (Něm.) -44,9 (3), 7. Fabien Claude (Fr.) -51,8 (2), 8. Lesser (Něm.) -55,1 (3), 9. Florent Claude (Belg.) -1:11,3 (2), 10. Babikov (Rus.) -1:19,1 (4), ...39. Štvrtecký -3:30,0 (4), 44. Václavík -3:54,7 (5), 46. Krčmář (všichni ČR) -4:00,1 (5).

Pořadí SP (po 11 z 22 závodů): 1. Fillon Maillet 461, 2. Jacquelin (Fr.) 449, 3. Samuelsson 425, 4. T. Bö 404, 5. Christiansen (Nor.) 379, 6. Laegreid 344, ...30. Krčmář 127, 65. Štvrtecký 16, 79. Václavík 5.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články