Následuje
MS 2020 Německo

Letními biatlonovými šampiony ve sprintu jsou Krčmář a Vítková

Letohrad – Léto je sotva za námi, ale biatlon nezahálí. Mistry republiky ve sprintu na kolečkových lyžích se stali Michal Krčmář a Veronika Vítková, kvůli zraněním a nemocem však na šampionátu chybělo hned několik elitních závodníků v čele s Gabrielou Koukalovou, Ondřejem Moravcem a Evou Puskarčíkovou. Stříbrné medaile získali Veronika Zvařičová a Tomáš Krupčík. Republikový bronz vybojovali Lea Johanidesová a Michal Šlesingr, před něž se v závodě dostali zahraniční soupeři.

Biatlon na kolečkových lyžích
zdroj: ČTK autor: Stejskal Ivo

Vítková byla s výkonem spokojená jen na půl. "Střelbu jsem měla celkem za tři, což není ideální. Na druhou stranu mě po náročném soustředění na sněhu v oberhofském tunelu potěšil běh," řekla zkušená česká reprezentantka. "Ve stíhačce budu obhajovat titul, ale pokud bych v neděli střílela jako dnes, stěží se mi to podaří. Na střelbu se budu muset více zaměřit," dodala rodačka z Jilemnice.

Mistry republiky v letním biatlonu jsou Vítková s Krčmářem

Se střeleckým výkonem nebyl zcela spokojený ani Krčmář. "Se střeleckým výsledkem 1/1 bych si v zimě ani neškrtl. Na druhou stranu se mi závod líbil, protože to je vůbec ta nejlepší forma tréninku. Běžíme ve velkých intenzitách, zažíváme napětí jako ve Světovém poháru. Opravdu supertrénink," pochvaloval si odchovanec letohradského biatlonu.

Zvařičová právě před rokem vypadla po letohradském šampionátu z reprezentace. Teď je v týmu zpět a raduje se z druhého místa. "Fyzicky se cítím dobře, ale se střelbou zápasím. Jedna položka se mi povede, za druhou jde palec dolů... Musím se s tím vyrovnat, více se soustředit sama na sebe, nerada bych z toho udělala pravidlo," uvedla členka SKP Kornspitz. "Ze stříbra mám radost, ale na druhou stranu ho hodnotím střízlivě, vždyť Gabča Koukalová ani Eva Puskarčíková nestartovaly," řekla. 

Mistrovství ČR v biatlonu na kolečkových lyžích v Letohradu - sprint:

Muži (10 km): 1. Krčmář 25:13,4 (2 tr. okruhy), 2. T. Krupčík (oba SKP Kornspitz) -19,6 (0), 3. Janik (Pol.) -21,1 (1), 4. Kazár (SR) -32,5 (1), 5. Šlesingr (SKP Kornspitz) -33,9 (3).

Ženy (7,5 km): 1. Vítková 20:51,9 (3), 2. Zvařičová (obě SKP Kornspitz) -39,4 (3), 3. Majdišová (SR), 4. Johanidesová (SKP Kornspitz) -49,6 (2).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy