Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Chance 3x3 Tour České Budějovice

Kvarteto českých biatlonistů jde do sprintu v Ruhpoldingu, Karlík se chce dostat do stíhačky

Sprint čeká po biatlonistkách v Ruhpoldingu i muže a čeští závodníci se tentokrát ve Světovém poháru představí pouze ve čtveřici. I jim jde o nominaci na olympijské hry, jistotu účasti má zatím jen Michal Krčmář. Přímý přenos závodu na 10 kilometrů sledujte od 14:05 na ČT sport a webu ctsport.cz.

V elitním seriálu budou vedle Krčmáře závodit také Jakub Štvrtecký, Adam Václavík a po pauze zaviněné pozitivními testy na covid Mikuláš Karlík. Všichni jsou adepty na start pod pěti kruhy.

Krčmář pamatuje z kvarteta v Ruhpoldingu nejlepší výsledek v podobě třetího místa, které ukořistil před pěti lety ve stíhačce.

Česká jednička má na svém kontě i nejlepší umístění disciplíny v ročníku –⁠ v Östersundu byl na konci loňského roku po stoprocentním střeleckém představení patnáctý.

Karlík měl po návratu z přípravy v rakouském Obertilliachu covid, připravoval se tak v omezeném režimu. V Ruhpoldingu ho čeká závodní premiéra a místní Chiemgau Arena se mu líbí.

Mikuláš Karlík
zdroj: imago sportfotodienst autor: EIBNER/Benjamin Soelzer

"Příjezd na střelnici je po rovině, takže doufám, že se budu schopný trefit. Budu se snažit ze sebe vydat všechno a věřím, že se konečně dostanu do stíhačky. Ale nevím, co od sebe po té nemoci a částečném volnu čekat," řekl pro svazový web.

Naposledy zdejší sprint ovládl dva roky nazpět Francouz Martin Fourcade, který už profesionální kariéru ukončil.

Velkými favority jsou Francouzi, Norové i domácí Němci, po dalším triumfu bude prahnout ale i Rus Alexandr Loginov, který vyhrál sprint před týdnem v Oberhofu.

Ruhpolding uvidí do konce týdne ještě štafety, v nichž mohou Češi nahnat další body do olympijské kvalifikace, v neděli se pak pojedou stíhačky. Druhý trimestr uzavře SP v Anterselvě.

Češi v akci - sprint:

Michal Krčmář (26), Jakub Štvrtecký (54), Adam Václavík (74), Mikuláš Karlík (103).

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články