Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
41. INVELT Rally Pačejov 2020

Krupčík, Šlesingr i Moravec se vrátí v Oberhofu, Vítková nikoliv. Zvažujeme náhradnici, řekl Holubec

Oberhof se stane místem českých biatlonových návratů. Tedy alespoň, co se mužské části reprezentace týče. Poprvé v sezoně Světového poháru se v závodech představí Tomáš Krupčík a v sestavě se po krátké pauze objeví také Ondřej Moravec a Michal Šlesingr. Naopak Veronika Vítková zatím zůstává mimo a není jasné, kdy začne znovu závodit. Přímé přenosy ze Světového poháru vysílá ČT sport a web ctsport.cz.

Tomáš Krupčík
zdroj: ČTK/AP

Krupčík měl loni v létě boreliózu a její příznaky se mu před začátkem sezony vrátily. Po léčbě začínal v IBU Cupu. "Křupas si za loňský ročník zasloužil jet Světový pohár od začátku, kvůli nemoci to ale nebylo možné. Čekali jsme, jak se rozjede na IBU Cupu. Začátek nebyl podle našich představ, ke konci trimestru už to bylo lepší," řekl reprezentační trenér Zdeněk Vítek.

Moravec se Šlesingrem vynechali předvánoční zastávku Světového poháru ve Francii, místo níž trénovali v rakouském Obertilliachu. Po jejich návratu a Krupčíkově comebacku vypadl z reprezentačního áčka Adam Václavík, který se zatím přesune do IBU Cupu.

V týmu zůstali Michal Krčmář a Jakub Štvrtecký. "Nebylo to jednoduché, kluci jsou relativně vyrovnaní. Hledali jsme nejschůdnější variantu. Potřebujeme vyzkoušet, jak na tom jsou všichni s formou," doplnil Vítek.

Veronika Vítková
zdroj: ČTK

Ženská reprezentace bude znovu čtyřčlenná. V Oberhofu budou závodit Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a Jessica Jislová. Vítková, kterou v přípravě omezovaly dýchací problémy, kvůli velké únavě v prvních závodech SP od začátku prosince nezávodí a zatím pouze zahájila individuální přípravu v Obertilliachu.

Původně se plánovalo, že by se mohla vrátit po Vánocích, ale z toho prozatím sešlo. "Máme čtyři holky a jedou se dvě štafety. To není ideální stav. Zvažujeme náhradnici," řekl asistent trenéra žen Jiří Holubec. Štafeta se pojede v sobotu v Oberhofu i příští týden v Ruhpoldingu.

Biatlonový Světový pohár v roce 2020 odstartuje ve čtvrtek ženským sprintem, v pátek tutéž disciplínu absolvují muži. Po sobotních štafetách budou v neděli na programu závody s hromadným startem.

Je nám líto, video expirovalo.
Lejsek o Vítkové: Snaží se vyčistit hlavu a připravit se na mistrovství světa
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy