Sportovní zprávy

Krčmář zajel nejlepší výsledek kariéry a skončil pátý, Moravec byl sedmý

Ruhpolding (Německo) - Michal Krčmář i Ondřej Moravec, oba čeští biatlonisté v hromadném závodu v Ruhpoldingu na 15 kilometrů, skončili v první desítce. Michal Krčmář si dojel pro nejlepší individuální výsledek kariéry a obsadil páté místo, Ondřej Moravec navázal slušným výsledkem na svou nedělní druhou pozici a skončil sedmý. Zvítězil Němec Erik Lesser.

Krčmář byl dosud v SP nejlépe desátý ve středu ve vytrvalostním závodu, dnes si výrazně osobní maximum vylepšil. S jedním trestným okruhem byl o tři sekundy rychlejší než Moravec, jenž rovněž jednou minul.

"Jsem absolutně nadšený. Snažil jsem se vyvážet za těmi zkušenými kluky a maximálně se soustředit na střelbu," řekl Krčmář. "Po desátém místě na dvacítce jsem emoce ještě potlačoval, ale dnes to jde všechno ven. Neuvěřitelně si to užívám," neskrýval euforii biatlonista, který v příštím týdnu oslaví 25. narozeniny.

Sestřih závodu SP mužů v Ruhpoldingu v hromadném startu

Spokojený s výkonem byl i Moravec, byť má v Ruhpoldingu potíže s přípravou lyží na čerstvý sníh. "Kromě té jedné rány mimo terč jsem víc udělat nemohl. Na podmínky, které tady panují, nemohu najít vhodné lyže. Včera na štafety jsem měl pár od Jardy Soukupa, dnes už mi vyšly moje, ale žádný zázrak to nebyl. Prostě lepší materiál teď nemám," řekl.

Stříbrem opět zvýšil náskok v čele SP Francouz Martin Fourcade, závod vyhrál domácí Němec Erik Lesser, jenž jako jeden z mála nemusel na trestné kolo.

SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo)

Muži - závod s hromadným startem (15 km): 1. Lesser (Něm.) 40:29,3 (0 tr. okruhů), 2. M. Fourcade (Fr.) -9,8 (1), 3. Garaničev -13,1 (1), 4. Šipulin (oba Rus.) -42,5 (1), 5. Krčmář (ČR) -47,2 (1), 6. Schempp (Něm.) -48,0 (2), 7. Moravec (ČR) -50,2 (1), 8. Desthieux (Fr.) -52,2 (1), 9. Eder (Rak.) -54,6 (1), 10. Svendsen (Nor.) -58,6 (1).

Průběžné pořadí SP (po 13 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 655 b., 2. T. Bö (Nor.) 468, 3. Svendsen 465, 4. Šipulin 414, 5. Fillon-Maillet (Fr.) 404, 6. Garaničev 391, ...12. Moravec 303, 28. Krčmář 175, 29. Šlesingr 157, 53. Soukup 37, 82. T. Krupčík 3.