Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Krčmář se chystá na MS. K třicetinám mu popřál celý biatlonový tým i fotbalová Sparta

Michal Krčmář se zotavuje z prodělané nemoci covid-19, aby mohl být k dispozici na únorovém mistrovství světa, a vedle toho v sobotu stihl oslavit třicáté narozeniny. K jubileu mu popřál celý český biatlonový tým i zástupci fotbalové Sparty, jejímž je oddaným fanouškem. Přímé přenosy a zpravodajství ze SP v biatlonu sledujte na ČT sport a webu ctsport.cz.

Michal Krčmář
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

"Snad to na mě není vidět ta třicítka. Musím říct, že se po těle na třicet necítím a zdravotně je to taky dobrý, tak snad už je to na dobré cestě," říká Krčmář v rozhovoru pro ČT sport.

Ve vysílání pro něj bylo přichystáno nejedno překvapení. Vedle Ondřeje Moravce, Markéty Davidové a dalších členů biatlonové reprezentace si vyslechl přání třeba také od trenéra brankářů Sparty Davida Bičíka.

"Tým byl vtipný, upřímný a potěšilo mě to. Aspoň na dálku mě to zahřálo. Je nepříjemné, když musím být takhle doma a ne s týmem," směje se Krčmář, který ve Světovém poháru poprvé startoval 10. února 2012 a má 217 startů v elitním seriálu.

Je nám líto, video expirovalo.
K třicetinám přáli Krčmářovi biatlonisté i Sparta

"Když se člověk podívá na výsledky, tak snů a cílů je spoustu, které jsou nesplněné. Věřím, že ještě nejsem starej na to, abych se nepokusil si je plnit, a uvidíme, jak to půjde," tvrdí stříbrný medailista z olympijských her v Pchjongčchangu.

Na únorový světový šampionát ve slovinské Pokljuce už chce být stoprocentně připravený. Do SP nezasáhl kvůli koronaviru od nového roku.

Právě na přípravě v Pokljuce neprošel PCR testem a v Oberhofu ani Anterselvě tak nemohl startovat. A týmu rodák z Vrchlabí citelně chyběl.

Michal Krčmář
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

Průběh nemoci měl ale mírný: trochu zvýšená teplota, na chvíli přišel o čich a chuť. Nyní už má za sebou vyšetření srdce a plic, které dopadlo na jedničku, a tak od začátku týdne opět trénuje.

"Každým dnem na těle cítím, že je zpátky. Ondra Rybář pro mě měl připravený pozvolný plán, ale když vidíme, jak tělo reaguje, tak to trochu zrychlujeme. To je pozitivní a dodává mi to energii," řekl Krčmář už dříve pro svazový web s tím, že by se teoreticky mohl představit na mistrovství Evropy v příštím týdnu. Přenosy z ME uvede ČT sport a web ctsport.cz.

"Těším se na mistrovství světa, až zas budu v závodní stopě, ale na druhou stranu se musím krotit, ale na mistrovství se připravím," ví Krčmář, bronzový muž ze smíšené štafety na loňském MS v Anterselvě.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy