Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mistrovství ČR a SR

Když se vrátím, budu chtít reprezentovat Česko, řekla Koukalová

Bývalá mistryně světa a olympijská medailistka v biatlonu Gabriela Koukalová potvrdila, že své další plány a zda se vrátí k biatlonu, oznámí až na konci května. Prozradila ale, že už má o své budoucnosti jasno.

Gabriela Koukalová
zdroj: DPA autor: Martin Schutt

Bývalá biatlonová hvězda, která pro zdravotní problémy a problémy vůbec loni odešla z vrcholového biatlonu, potvrdila novinářům své předchozí oznámení po prvním dílu svého workshopu v zaplněném sále brněnského Sono centra. "Vnitřně jsem rozhodnuta, ale dodržím slib a oznámím to až v květnu," sdělila do mikrofonu.    

Koukalová v biatlonu nezávodila už dvě sezony. V roce 2017 měla problémy s achilovkami a následným přetížením lýtkových svalů, musela vynechat olympijskou sezonu a nevrátila se ani v té další, která skončila před měsícem. V období závodní nečinnosti vydala knihu s názvem Jiná Gabriela Koukalová, která mapuje její sportovní život a která v mnoha směrech rozvířila nejen biatlonové vody.    

Uplynulou sezonu vynechala. "V českém biatlonu jsou talenti a věřím, že v budoucnu budeme mít i výsledky. Nemůžeme je mít pořád. Někdy je třeba se zastavit. I to může vést k úspěchům v dalším období," okomentovala současný stav.    

Zatím není jasné, zda Koukalová plánuje se k biatlonu vrátit. "Nechci předjímat, počkejte si, prosím," řekla novinářům. Okomentovala však informaci, že by mohla reprezentovat Slovensko, neboť se tam narodila její matka.    

"To nakously ty chytré hlavy, které toho asi vědí víc než já," uvedla. "Řekla jsem jen, že se cítím po matce z poloviny jako Slovenka, což je pravda," upřesnila. "Primárně bych ale chtěla reprezentovat Česko, protože tady jsem se narodila," zdůraznila. "Nad dalšími variantami jsem nepřemýšlela, protože jsem ani neřekla, že se vracím," dodala.    

Rozhodovábní bylo podle ní dost těžké. "Když něco děláte od dvou let, tak je to součást vašeho života. Biatlon a já jsme jako nerozlučná dvojka, to nejde oddělit. Zažila jsem s ním nádherné chvíle a byla jich většina," zdůraznila biatlonistka, která nyní propadla józe, cyklistice a turistice s trekingovými holemi.    

V současnosti je ale plně zaměstnána svými projekty. V Společně správnou cestou má za partnery hokejového kouče Mariana Jelínka a výživového specialistu Pavla Suchánka. Projekt je určen pro rodiče a mladé sportovce od 12 do 16 let, kteří jsou na cestě k vrcholovému sportu.    

"Jsem hrozně ráda, že se tady bavíme o takových věcech jako mentální koučink a výživa. V dřívějších letech se o těchto tématech příliš nemluvilo a myslím, že by to mohlo být velmi přínosné," řekla Koukalová po prvním dílu této akce. "Věřím, že se nám podaří uspořádat hodně takových akcí a že to bude mít obrovský dosah v naší veřejnosti. Nechci rozdávat svoje moudra, ale spíše zaštítit tuto akci," přeje si biatlonistka, která pracuje i na dalších projektech, jež ale ještě nechce veřejnosti prezentovat.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články