Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Kapitán Římanů

Jsem vděčná a děkuju, že jsem toho byla součástí, líčila nadšená Koukalová

Oslo – Nejdříve sprint, teď i hromadný závod. Gabriela Koukalová si z Holmenkollenu odveze dva malé křišťálové glóby. Je však ráda, že sezona je u konce, před ní odpočinek a na podzim start sezony další – té olympijské. "Nejsem schopna dovyhodnotit, co se vlastně všechno podařilo. Doufám, že mi to dodá chuť do další práce," přála si.

Gabriela Koukalová
zdroj: Reuters autor: Leonhard Foeger

V závodu s hromadným startem skončila o necelých 23 vteřin za vítěznou Tiril Eckhoffovou. I to však stačilo na to, že má Koukalová další glóbus, po jehož převzetí s typickým vtipem sobě vlastním naznačovala, že si s ním zahraje baseball. Koukalová potřebovala na Němku Lauru Dahlmeierovou jedenáct bodů. A to se jí povedlo.

"Nedoufala jsem, že by se něco takového mohlo povést. Byl to takovej uvolněnej závod, že to tam buď skočí, anebo ne. Je to strašně vyrovnané, ale jsem ráda, že jsem měla to štěstí," řekla Koukalová.

V posledním kole už byla podle svých slov šíleně kyselá. "Oni na mě křičeli, abych ji (Eckhoffovou) zkusila ještě udělat, ale já jsem věděla, že jsem si došla pro druhé místo. Neměla jsem šanci ji ani atakovat, ani se jí přiblížit. Měla stokrát víc sil než já. Jsem ráda, že jsem nemusela s nikým soupeřit," dodala.

A také už vyhlíží návrat domů. "Už jen to, že tam budu, je nejdůležitější. Vůbec nevím, na co budu mít náladu. Asi si vybalím věci, lehnu si na chvilinku, popřemýšlím o spoustě věcí, které se odehrály během sezony, přemítat co se povedlo a budu vděčná a děkovat, že jsem toho mohla být součástí," popsala.

V loňské sezoně se ale prý cítila hůř. "Tam jsem se snažila o prvenství v celkovém pořadí Světového poháru. To vyžadovalo se soustředit každý závod, vždycky znova a znova. Teď jsem nebyla tak svázaná, mohla jsem si ty závody užít. Letos je to lepší, třeba to bude příští rok zase lepší a budu mít víc energie," přemítala.

Bylo to podle ní krásné, ale bylo toho víc než dost. "Je potřeba to tělo, ten závodní stroj, opatrovat, promazat všechny závity a šroubky a vrátit ho do nejlepšího stavu, aby bylo jak pokračovat," řekla Koukalová.

Hned na tiskové konferenci vypila pití na jeden zátah a dopřála si čokoládu. "Úplně standardně to nedělám, ale občas si takhle dám. Dneska si to přece jen mohu dovolit. Malej kousek něčeho, čím doplním energii, mi udělá vždycky dobře. Nejsem člověk, co by se nějak upejpal, umím si to hodně užít a jídlo je jedna z mnoha věcí, které mě dělá šťastnou."

Se sezonou je nadmíru spokojená, i když víc pro ni znamenal loňský velký křišťálový glóbus. "Je hezké mít titul mistryně světa, ale pořád je to jen jeden závod. Víc pro mě znamená to vítězství z Nového Města na Moravě," uvedla.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy