Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
47. Rally Bohemia 2020

Italská radost v německém Oberhofu. Vittozziová poprvé slaví, Puskarčíková dojela 12.

Německý Oberhof znovu patří biatlonu. Program zastávky Světového poháru zahájil sprint žen, který po skvělém výkonu vyhrála italská biatlonistka Lisa Vittozziová. Jde o její první triumf v kariéře. Z českých závodnic na tom byla nejlépe Eva Puskarčíková, která na střelnici nechybovala a doběhla na dvanáctém místě. Místo pro stíhačku si vybojovala ještě Markéta Davidová (19.).

Lisa Vittozziová
zdroj: ČTK/AP autor: Petr David Josek

Eva Puskarčíková startovala z českých biatlonistek jako poslední, předvedla ale nejlepší výkon. Na střelnici vše zvládla bez chyby, v běžecké části se držela obstojně a obsadila 12. pozici. Dalším českým závodnicím závod tolik nevyšel. Markéta Davidová (19.) chybovala dvakrát, o jednu chybu více udělaly Veronika Vítková (63.) a Lucie Charvátová (81.). 

Charvátová udělala tři chyby a nepostoupila do stíhačky. "Bylo to trochu způsobené nervozitou, vyjíždět první, to člověka ovlivní. Ani na trati to nebylo ideální a byl z toho zase podprůměrný výsledek. Na to, že jde o Oberhof, tak podmínky byly vyrovnané pro celé startovní pole. Počasí nebylo co vytknout," líčila v cíli Charvátová, která startovala s číslem 1.

"Když už jsem se cítila lépe na trati, tak jsem to pokazila na střelnici. Se třemi chybami se závodit nedá. Snažila jsem se střílet v pomalejším tempu, ale nedopadlo to. Podmínky dnes byly ideální, chtělo to nulovat, což jsem zvládala včera v těžším větru, ale dnes jsem střílela špatně," hodnotila svůj závod Vítková.

Z vítězství se raduje Lisa Vittozziová, která vystoupila ze stínu slavnější krajanky Dorothey Wiererové a po skvělé střelbě i běhu v cíli mohla zvednout ruce nad hlavu. Italka jela skvěle a nedala šanci druhé Anais Chevalierové ani třetí Hanně Öbergové.

Jak závod probíhal?

Jako vůbec první se na trať vydala Lucie Charvátová. S číslem 1 na kombinéze dorazila na úvodní střelbu, kde však hned své první dvě rány poslala mimo a připravila se o šanci na solidní výsledek. Na druhé střelbě pak přidala ještě jednu minelu a musela se spokojit s umístěním blízko chvostu startovního pole.

Čistě nestřílela ani Veronika Vítková, která se vleže mýlila jednou, čímž její šance také výrazně klesly. Ještě hůře bylo po dvou minutých terčích na druhé položce. České závodnice mohly jejich chyby mrzet o to více, že podmínky na střelnici byly na poměry Oberhofu rozhodně nadprůměrné. Vítková nakonec nepronikla ani mezi nejlepších šedesát v cíli.

Zatímco tak bezchybně střílící Lisa Vittozziová upalovala na trati a směřovala k vítězství, české biatlonistky kroužily na trestných kolech. Navíc se ke svým zkušenějším kolegyním brzy přidala se dvěma chybami vleže i Markéta Davidová. Rychlým během ale dokázala své manko ještě stáhnout a doběhla devatenáctá.

Dojem tak z českého pohledu napravila až Eva Puskarčíková, která zvládla obě zastávky na střelnici bez chyby. I běh zvládla obstojně, v posledním kole ze sebe vydala poslední síly a v cíli si mohla gratulovat k umístění ve druhé desítce. Patřilo jí dvanácté místo.

SP v biatlonu v Oberhofu (Německo):

Ženy - sprint (7,5 km): 1. Vittozziová (It.) 22:34,6 min. (0 trest. okruhů), 2. Chevalierová (Fr.) -5,3 (0), 3. Öbergová (Švéd.) -15,0 (0), 4. Röiselandová (Nor.) -18,1 (1), 5. Krjuková (Běl.) -21,6 (0), 6. Vita Semerenková (Ukr.) -29,1 (0), 7. Kuzminová (SR) -30,3 (2), 8. Bescondová -30,7 (1), 9. Aymonierová (obě Fr.) -35,4 (1), 10. Dunkleeová (USA) -40,8 (1), ...12. Puskarčíková -48,8 (0), 19. Davidová -1:00,5 (2), 63. Vítková -2:21,9 (3), 81. Charvátová -2:51,4 (3).

Průběžné pořadí SP (po 9 z 26 závodů): 1. Wiererová (It.) 398, 2. P. Fialková (SR) 365, 3. Vittozziová 336, 4. Chevalierová 281, 5. Röiselandová 280, 6. Kuzminová 273, ...37. Puskarčíková 81, 39. Davidová 79, 45. Vítková 69, 62. Charvátová 19, 71. Jislová  10

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy