Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Nový Zéland - Itálie

Hauserové nestačila ani perfektní střelba, stíhačka patřila Röiselandové. Češky do desítky nepronikly

Nenápadně se dotáhla na favorizované soupeřky a v závěru jim ujela. Norka Marte Olsbu Röiselandová předvedla v Östersundu nejlepší stíhací závod, přestože startovala až z 12. místa. Vedoucí závodnice Světového poháru Lisa Theresa Hauserová sice zastřílela bezchybně, ale pomalejší běh na lyžích ji stál lepší výsledek než konečné čtvrté místo. Nejlepší z českých reprezentantek Markéta Davidová dojela šestnáctá. Přímý přenos ženské štafety sledujte na ČT sport a webu ctsport.cz v neděli od 12:20.

Marte Röiselandová
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Maxim Thore

Norská závodnice Röiselandová šla přitom do stíhačky se ztrátou 48 sekund. Náskok soupeřek stáhla už po první přesné střelecké položce. Dobrým konzistentním během se držela ve vedoucí skupince, a přestože na první stojce jednou chybovala, utekla soupeřkám v posledním okruhu a zvítězila.

Před bezchybnou Hauserovou, která si i přes čtvrté místo udržela žlutý trikot vedoucí závodnice, dojely na medailových pozicích ještě Francouzky Anais Bescondová a Anais Chevalierová-Bouchetová.

Jak závod probíhal?

Rakušanka Hauserová potvrdila, že se jí na začátku nové sezony daří. Na prvních dvou položkách vleže nechybovala a i přes horší běh byla v popředí závodu. Soupeřky se však na ni dotáhly hned od začátku a v kontaktu se držely kromě Chevalierové-Bouchetové a Röiselandové také Elvira Öbergová. Zezadu se k nim postupně přibližovala i Hana Öbergová a vedoucí skupinka se nakonec rozšířila na šestici biatlonistek.

Rozhodnout měla poslední střelba. Zatímco Švédky Öbergovy chybovaly a propadly se, trojice Chevalierová-Bouchetová, Hauserová a Röiselandová zachovaly chladné hlavy a poodjely. K nim se navíc přidala Bescondová, jež se stejně jako Hauserová ani jednou nemýlila a v závěru předjela i svou krajanku.

Davidová, která startovala z 18. pozice se ztrátou téměř minuty, začala závod dobře. Po první přesné střelbě se posunula na desáté místo, které však neudržela. Poté totiž na každé zastávce na střelnici vždy jednou chybovala a se třemi nepřesnými ranami skončila až šestnáctá.

"Mrzí mě dvě rány vestoje, jedna byla podle mě těsná dole a jedna byla dál. O té vleže nevím, kde byla. Ta mi přišla, že by mohla spadnout, ale nespadla," hodnotila Davidová. "Chtěla jsem zastřílet nulu, holky jsem před sebou viděla. O to víc mě to mrzí, že ty rány byly takové zbytečné. Dneska to na nulu bylo, ale bohužel jsem to nezvládla," dodala.

Jessica Jislová dojela s jednou chybou 22., Eva Puskarčíková 41. (dvě chyby) a Tereza Vinklárková poslední 58. (osm chyb). "Já jsem spokojená hodně. Když nebudou výkyvy, budu hodně spokojená. Zatím se mi to plní. Na střelnici to bylo v pohodě, mně zrovna nefoukalo. A na trati musím říct že i lyže mi přišly dost fajn, takže já si myslím, že (to byl) povedený závod," řekla Jislová.

Závody SP v biatlonu v Östersundu (Švédsko):

Ženy - stíhací závod 10 km: 1. Röiselandová (Nor.) 32:20,6 (1 tr. okruh), 2. Bescondová -4,8 (0), 3. Chevalierová-Bouchetová (obě Fr.) -7,0 (1), 4. Hauserová (Rak.) -7,9 (0), 5. Preussová (Něm.) -18,8 (2), 6. H. Öbergová -22,2 (3), 7. E. Öbergová (obě Švéd.) -23,9 (4), 8. Herrmannová (Něm.) -52,9 (2), 9. Häckiová (Švýc.) -57,6 (1), 10. Alimbekavová (Běl.) -58,7 (3), ...16. Davidová -1:41,5 (3), 22. Jislová -2:09,8 (1), 41. Puskarčíková -3:51,9 (2), 58. Vinklárková (všechny ČR) -7:48,6 (8).

Pořadí SP (po 4 z 22 závodů): 1. Hauserová 177, 2. Röiselandová 168, 3. Alimbekavová 160, 4. E. Öbergová 147, 5. Chevalierová-Bouchetová 140, 6. Davidová 134, ...28. Jislová 49, 37. Puskarčíková 30, 54. Vinklárková 12, 57. Charvátová (ČR) 8.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články