Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Francie vládla v Oslu, Mikyska dovezl smíšenou štafetu na sedmém místě

Závěrečný závod Světového poháru v biatlonu v Oslu ovládli Francouzi. Smíšená štafeta Simonová, Chauveauová, Claude a Fillon Maillet vedla od úvodního úseku a v průběhu závodu nedala konkurenci šanci. Švédové si na druhém místě spravili chuť po prohraných smíšených dvojicích s Norskem, kterým oplatili porážku, a na domácí tým zůstala třetí příčka. České kvarteto Voborníková, Davidová, Krčmář a Mikyska skončilo s jedním trestným okruhem sedmé.

Voborníkovou zdržela v úvodu kolize na trati. Při střelbě vleže minula jeden terč, vestoje musela opravovat dvakrát. Předávala sedmá se ztrátou minuty a osmi sekund na vedoucí Francouzky.

"Ta kolize mě mrzí. Spadla přede mnou Švédka, já do ní najela a zezadu ještě do mě najela jedna závodnice. Rázem jsme byly poslední a to je zbytečná ztráta sil a vteřin, které jsou ve štafetě potřebné. Ovlivnilo mě to i ve střelbě. Chtěla jsem pak být trochu rychlejší," řekla Voborníková České televizi.

Davidová se blýskla rychlým během a před střelbou vestoje figurovala šestá se ztrátou patnácti sekund na druhé místo. Z osmi ran ale trefila jen čtyři terče, musela na trestné kolo a její ztráta narostla. Češi byli v polovině závodu šestí.

"Štve mě to. Byla jsem tam ve stavu, že jsem byla ráda, že jsem něco trefila, ale nevím proč to bylo. Na trati jsem se necítila tak unaveně, ale na té stojce jsem to hrozně lovila," popsala Davidová.

Krčmář udržel po jedné opravě vleže a dvou vestoje šestou příčku, český odstup se ale prohluboval. Finišman Mikyska, pro něhož to byl poslední závod v sezoně, o místo klesl. Po dvou opravách při závěrečné střelbě vestoje se před něj dostal Slovinec Jakov Fak.

Sedmým místem zaznamenali Češi ve Světovém poháru nejslabší výsledek v sezoně. V Östersundu byli pátí, v Anterselvě šestí. Hůře skončili jen na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě, kde obsadili 14. místo.

Vítězní Francouzi Julia Simonová, Sophie Chauveauová, Fabien Claude a Quentin Fillon Maillet navázali na triumf z únorového MS. Druhé Švédsko porazili více než půl minuty, třetí skončili Norové.

SP v biatlonu v Oslu:

Smíšené štafety: 1. Francie (Simonová, Chauveauová, Fabien Claude, Fillon Maillet) 1:03:48,6 (0+6), 2. Švédsko (Brorssonová, E. Öbergová, Nelin, Ponsiluoma) -32,2 (0+8), 3. Norsko (Tandrevoldová, Lienová, T. Bö, J. T. Bö) -35,9 (1+10), 4. Itálie -46,4 (2+9), 5. Německo -59,4 (0+10), 6. Slovinsko -2:40,1 (1+9), 7. Česko (Voborníková, Davidová, Krčmář, Mikyska) -3:30,6 (1+13).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články