Volejbalový magazín

Fourcade dominoval i na závěr, Šlesingr po slibném začátku desátý

Chanty Mansijsk - V závodu s hromadným startem mužů na 15 kilometrů útočil na stupně vítězů Ondřej Moravec, ale dvě chyby v poslední položce ho o tuto možnost připravily. Moravce v závěru předjel i Michal Šlesingr, který skončil desátý. Moravec byl dvanáctý. Z jubilejní desáté výhry v sezoně se radoval vítěz světového poháru Francouz Martin Fourcade.

Martin Fourcade
zdroj: EPA autor: SERGEI ILNITSKY

Solidní dvanácté místo obsadil Ondřej Moravec v závodě, který uzavřel biatlonovou sezonu. Přesto byl z konečného výsledku zklamaný, neudržel totiž desátou pozici v průběžné klasifikaci světového poháru. Stejně jako v něm mu nakonec patří 12. pozice. Přeskočil jej Američan Tim Burke a Rakušan Simon Eder.

"Bohužel tady v Chanty-Mansijsku se mi stalo přesně to, co jsem nechtěl. Nedokázal jsem z hlavy dostat myšlenku, že bojuji o desáté místo v pořadí světového poháru," povzdychl si a dodal: "Zejména vestoje pak bylo znát, že moje koncentrace je špatná. Hodně jsem chyboval. V sobotu ve stíhačce tři chyby v jedné položce, dnes dvě. To je prostě moc," zlobil se sám na sebe letohradský biatlonista.

V závěrečné položce Moravec připravil o pozici v první desítce. "Pokud se na to podívám z pohledu budoucnosti, je to pro mě ponaučení a věřím, že se mi to někdy vrátí." V závěru závodu jej opustily síly. "Neměl jsem už žádnou šťávu, byl jsem rád, když jsem cílovou čáru přelezl," popsal pro svazový web.

Šlesingr měl v Rusku formu

Michal Šlesingr doběhl desátý a potvrdil výtečnou formu ze závěru sezóny. Ve třetí položce, ale minul dva terče. "Tempo se zvolnilo, ten vláček biatlonistů skoro zastavil, a to mi moc nepomohlo. Vypadl jsem z tempa a od třetí rány jsem cítil, jak mi tuhnou nohy."

S celkovým vystoupením na Sibiři, kde postupně skončil osmý, třetí a desátý je však nadmíru spokojen. "Z toho mám radost. Věřím, že mě to nakopne směrem k přípravě. Ukázal jsem, že ještě nepatřím do starého železa," dodal třicetiletý reprezentant, který dospěl do nejlepších biatlonových let. V celkové klasifikaci SP skončil na 21. místě.

Výsledky závodu mužů na 15 km:

1. M. Fourcade (Fr.) 41:51,4 (1 tr. okruh), 2. Landertinger (Rak.) -13,9 (1), 3. Svendsen (Nor.) -17,3 (1), 4. Burke (USA) -17,6 (1), 5. Eder (Rak.) -18,4 (1), 6. S. Fourcade (Fr.) -18,6 (2), 7. Bö (Nor.) -20,5 (2), 8. Šipulin -30,9 (1), 9. Garaničev (oba Rus.) -35,3 (2), 10. Šlesingr -47,7 (3), ...12. Moravec (oba ČR) -58,6 (3).