V šachu

Fillona Mailleta v Ruhpoldingu nikdo nedostihl, Václavík s Krčmářem poskočili o deset míst

Vedení v průběžném pořadí Světového poháru si po stíhačce upevnil Quentin Fillon Maillet. Francouzský biatlonista po sprintu ovládl v Ruhpoldingu i druhou individuální disciplínu. V závodu na 12,5 kilometru byl z Čechů nejlepší Adam Václavík se čtyřmi chybami čtyřiadvacátý, a posunul se tak o deset míst.

Fillon Maillet tak vyhrál stíhačku počtvrté za sebou v sezoně. Na druhém místě byl Rus Alexandr Loginov, třetí Bělorus Anton Smolski, který se dostal na stupně vítězů potřetí v ročníku elitního seriálu.

Druhý český biatlonista v závodu Michal Krčmář skončil na 32. místě, stejně jako u Václavíka to znamenalo po 42. místě ve sprintu posun o desítku vpřed.

"Po sobotě to hodnotím kladně. Chyb ale bylo zbytečně moc. Celkově to musím brát jako povedený závod. Jsem rád, že po štafetě jsem se trochu srovnal. Před stojkou tam nějaká obava byla, ale myslím, že jsem se s tím popral docela dobře. Ale radši bych to vyměnil za lepší výsledek ve štafetě," přiznal v rozhovoru pro ČT sport Václavík.

"Dnes se dalo posouvat dopředu. Bylo vidět, že střelnice na začátku ani nepojmula všechny závodníky. Na Michala jsou čtyři moc, je to škoda. Na Adama to nebyl špatný závod," řekl šéftrenér Ondřej Rybář.

Václavík sice musel čtyřikrát na trestné kolo, lepší výsledek každopádně zaznamenal v SP jen jednou, když dojel sedmnáctý ve sprintu v Oberhofu v lednu 2017.

Do Pekingu jede i Žemlička

Rybář s realizačním týmem na olympijské hry donominoval Milana Žemličku, který měl ve slovenském Osrblí dobré výsledky v druholigovém IBU Cupu.

"Milan z toho vyšel jako vítěz a bude doplněn jako pátý člen do olympijské nominace," dodal Rybář.

Žemlička tak pro Peking doplní Krčmáře, Karlíka, Štvrteckého a Václavíka. "Doufám, že tam dokážeme zvednout hlavu a hrdě reprezentovat," prohlásil svazový sportovní ředitel.

SP se nyní přesune do italské Anterselvy, kde se bude příští týden závodit od čtvrtka do neděle ve vytrvalostníh závodech, masácích a štafetách. V únoru pak přijdou na řadu olympijské hry.

SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo) - stíhací závod, muži (12,5 km):

1. Fillon Maillet (Fr.) 31:30,6 min. (2 tr. okruhy), 2. Loginov (Rus.) -8,8 (1), 3. Smolski (Běl.) -13,1 (1), 4. Desthieux (Fr.) -22,4 (2), 5. Strolia (Lit.) -30,4 (1), 6. Lesser (Něm.) -37,9 (1), 7. Samuelsson (Švéd.) -40,8 (3), 8. Fak (Slovin.) -41,0 (1), 9. Cvetkov (Rus.) -44,4 (2), 10. Zobel (Něm.) -47,3 (1), ...24. Václavík -1:41,1 (4), 32. Krčmář (oba (ČR) -2:17,4 (4).

Pořadí SP (po 13 z 22 závodů): 1. Fillon Maillet 581, 2. Samuelsson 484, 3. Jacquelin (Fr.) 470, 4. T. Bö 404, 5. Christiansen (oba Nor.) 379, 6. Loginov 377, ...33. Krčmář 136, 65. Václavík 29, 75. Štvrtecký (ČR) 16.