Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Dva propadáky hodit za hlavu. Povede se Čechům po historickém závodě i štafeta?

Po středečním galapředstavení českých biatlonistů je nyní na stole otázka: Dokáže česká čtveřice ve štafetovém závodě v této sezoně konečně uspět? V Hochfilzenu osmnáctí, v Oberhofu minulý týden na čtrnáctém místě předjeti o kolo. Střelecká forma ale stoupá, což slibuje i výraznější výsledkový průlom v týmovém závodě. Češi jedou ve složení Ondřej Hošek, Michal Krčmář, Michal Šlesingr a Ondřej Moravec. Přímý přenos sledujte na ČT sport a webu ctsport.cz od 14:00.

Ondřej Moravec
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

Dva závody, dvě střelecká trápení. V rakouském Hochfilzenu skončili Češi s bilancí pěti trestných kol, dvacetkrát museli dobíjet. V mlžném Oberhofu na třech úsecích zaznamenali šest trestných kol a patnáctkrát dobíjeli.

Ve středu však elitní české trio Michal Šlesingr, Michal Krčmář a Ondřej Moravec z 60 výstřelů na dvacetikilometrové trati chybovalo pouze v jednom případě. Navíc Ondřej Hošek z dvaceti terčů netrefil jen dva. V tomto složení zkusí Češi štěstí na kopcích okolo areálu v Ruhpoldingu. Hošek štafetu rozjede, Moravec nahradí krčmáře na pozici finišmena.

"Povedlo se nám něco, co jsme všichni potřebovali, a tak by to bylo směrem k jakémukoliv dalšímu závodu, nejen k olympiádě," podotkl ve středu stříbrný Moravec.

Čeští muži ve trojici v elitní desítce ještě nikdy nebyli. Do Poháru národů získali rekordních 428 bodů a vyhoupli se na deváté místo před Slovince a Ukrajince, což by jim pro příští rok zajišťovalo pět účastnických míst v každém závodě. Také výsledek ve štafetách bude v tomto ohledu velmi důležitý.

Největšími favority budou nicméně Norové. V Ruhpoldingu vyhráli poslední tři štafety, v této sezoně jednou zvítězili a jednou dojeli třetí. Naopak domácím reprezentantům se tu nedaří, naposledy vyhráli před dlouhými 12 lety.

Zdroj
ČT sport, ČTK, Český biatlon

Hlavní zprávy