Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Liga Mistrů UEFA

Do Pokljuky se třemi nováčky. V české nominaci na MS jsou i Karlík, Žemlička a Voborníková

S trojicí nováčků pojede česká biatlonová reprezentace na mistrovství světa. Ve slovinské Pokljuce se představí vedle tradičních opor také Tereza Voborníková, Mikuláš Karlík a Milan Žemlička. Všichni novicové se představili na evropském šampionátu, který vyvrcholil o víkendu. Přímé přenosy závodů ze světového šampionátu nabídne program ČT sport a web ctsport.cz od 10. února.

České biatlonistky
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

Mužský tým na základě výsledků ve Světovém poháru tvoří medailisté z MS a ZOH Michal Krčmář s Ondřejem Moravcem a také Jakub Štvrtecký. Na mistrovství Evropy v Polsku si minulý týden vyjeli nominaci debutanti Karlík a Žemlička, jenž v této sezoně poprvé bodoval v SP.

Tato pětice šampionát v Pokljuce zahájí, ale tým se ještě může v průběhu akce změnit. "Vracejí se nám další závodníci po prodělaném covidu-19 nebo po karanténě. Budou startovat na IBU Cupu v Osrblí, který je paralelně s mistrovstvím světa, ale třeba štafeta se jede až ke konci šampionátu," uvedl reprezentační trenér Ondřej Rybář. Tým by tak mohli doplnit Tomáš Mikyska, Tomáš Krupčík, Adam Václavík nebo Vítězslav Hornig.

Připomeňte si výkony českých reprezentantů na ME v Polsku:

U žen byla situace jasnější, nominaci mělo jistou stabilní kvarteto ze Světového poháru Markéta Davidová, Lucie Charvátová, Jessica Jislová a Eva Puskarčíková. Doplnila je dvacetiletá Voborníková, jež v této sezoně bodovala v šesti ze sedmi závodů nižšího IBU Cupu.

"Terka je pátou nominovanou ženou, ale zatím neodjíždí na Pokljuku. Po evropském šampionátu bude mít trochu upravenou přípravu, která směřuje především k mistrovství světa juniorů," připomněl Rybář další z vrcholů sezony, který odstartuje šest dní po konci šampionátu dospělých.

Část české reprezentace odjela k přípravě do dějiště MS už v pondělí. Krčmář, který v pátek a v sobotu závodil na ME a získal stříbro ve stíhačce, se připojí v úterý. Karlík a Žemlička ve středu. Charvátová a Puskarčíková přicestují do Pokljuky z Itálie, kde zůstaly po posledním SP v Anterselvě.

Nominace českých biatlonistů na MS v Poklujce (10. až 21. února):

Muži: Mikuláš Karlík, Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Jakub Štvrtecký, Milan Žemlička.

Ženy: Markéta Davidová, Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Eva Puskarčíková, Tereza Voborníková.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články