Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Devět jasných, chybí jen číslo 10. Dořeší se to do týdne, hlásí před MS Vítek

Už jen jedno jméno zbývá dořešit v desetičlenné nominaci české reprezentace pro biatlonové mistrovství světa. Kvintet mužů tvoří Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Jakub Štvrtecký, Adam Václavík a Michal Šlesingr. Mezi ženami je jasně dané kvarteto Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a Jessica Jislová, o páté člence týmu se rozhodne během tohoto týdne. Přímé přenosy z MS v biatlonu odvysílá ČT sport a web ctsport.cz.

Zdeněk Vítek
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

MS začne ve výšce více než 1600 metrů v italské v Anterselvě smíšenou štafetou 13. února a vyvrcholí 23. února závody s hromadným startem.

Asistent trenéra žen Jiří Holubec po nedělních závodech Světového poháru v Pokljuce řekl, že jistotu MS mají Davidová, Kristejn Puskarčíková, Charvátová a Jislová. "O páté se bude uvažovat, kdo tam je. Všechno se dořeší během týdne," uvedl Holubec v rozhovoru pro ČT sport.

Otázkou je, zda bude po vleklých zdravotních problémech schopna závodit Veronika Vítková, nebo dostane šanci některá z juniorek. Dvojnásobná olympijská medailistka v sezoně startovala jen na prvním dílu SP v Östersundu, kde obsadila 45. místo ve sprintu a vytrvalostní závod kvůli únavě vzdala.

Od té doby Vítková odpočívala a po Vánocích se připravovala individuálně. Test ve sprintu Českého poháru jí ale podle představ vůbec nevyšel. Ihned se cítila slabá, a přestože závod vyhrála, podle svých slov jej odjela na nízký stupeň rychlosti. Realizační tým poté uvedl, že bude s Vítkovou dál pracovat, i co se lékařských možností týče.

Je nám líto, video expirovalo.
Holubec: Puskarčíková ráno trénovala, rozhodla se ale startovat

Krčmář, Moravec a Štvrtecký si účast na MS zajistili výkony a postavením ve Světovém poháru. Další dva vzešli z návrhu trenéra. "Nebylo to úplně jednoduchý," řekl kouč Zdeněk Vítek ve vysílání ČT sport.

I pro Václavíka nakonec rozhodlo umístění v SP. "A pro nesporné kvality ve štafetě jsme vzali Michala Šlesingra," konstatoval Vítek, proč je v nominaci s kariérou se loučící trojnásobný medailista z mistrovství světa Šlesingr, který před 13 lety právě v Anterselvě získal stříbro a bronz.

Teoreticky ale může v mužské sestavě dojít ke změně. "Ještě čekáme, jak dopadne juniorský šampionát. Dá se k tomu přihlídnout," naznačil Vítek.

Je nám líto, video expirovalo.
Michal se ráno moc necítil, 15. místo je střed, říká Vítek o výkonu Krčmáře

Ve výčtu jmen chybí Tomáš Krupčík. Ten byl na posledním světovém šampionátu v životní formě (ve stíhačce na 18., v závodu s hromadným startem na 20. příčce), v přípravě jej ovšem postihla borelióza, s jejímiž následky se Kručpík potýkal ještě v prosinci.

Do Světového poháru tak naskočil až letos v lednu. Ve vytrvalostním závodu v Pokljuce byl například v minulém týdnu na 53. místě, o pár dní dříve skončil ve sprintu v Ruhpoldingu až 97.

Češi absolvují závěrečnou desetidenní přípravu od konce týdne v italském středisku Ridnaun. "Budeme se snažit trošku srovnat s vyšší nadmořskou výškou a doladit drobné věci, ale čtrnáct dnů před mistrovstvím už se s tím úplně moc udělat nedá," řekl Vítek.

"Většina týmu má za sebou trimestr, ze kterého je potřeba si odpočinout. Aklimatizovat se, udělat pár rychlých tréninků a jdeme na to. Věřím, že z toho, co jsme udělali přes léto, se dá ještě brát," řekl Vítek. Biatlonisté odjíždějí do Itálie ve čtvrtek, jejich týmové kolegyně až v sobotu.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články