Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Tomášem Součkem

Davidovou zradila střelba, Češi ve vytrvalostních závodech na MSJ neuspěli

Stříbrná medaile štafety dorostenců zatím zůstává nejlepším výsledkem českých biatlonistů na mistrovství světa juniorů v Otepää. Ve vytrvalostních závodech, které opět poznamenal mráz a silný vítr, Čechy srazila horší střelba.

Markéta Davidová
zdroj: ČTK

Markéta Davidová byla jasně nejrychlejší v běhu, ale měla velké problémy se střelbou a s osmi trestnými minutami skončila čtrnáctá. Na vině byla i velká porce smůly. "Klapka hlavně se jí zasekla při druhé ležce, a než si to uvědomila, dvakrát vystřelila. Ty rány šly úplně mimo terč," popsal trenér Jindřich Šikola.

Přesto účastnice olympijských her Davidová dopadla nejlépe z českých závodnic. Daleko za ní na 47. místě byla s více než desetiminutovou ztrátou Tereza Vinklárková, ještě hůře skončila osmapadesátá Natálie Jurčová.

Je nám líto, video expirovalo.
Junioři ve vytrvalostním závodu na úspěch dorostenecké štafety nenavázali

Nejlepší z českých výsledků zaznamenal šestým místem Jakub Štvrtecký, který v nevyzpytatelných podmínkách udělal "jen" čtyři chyby. "Z jeho výkonu mám velkou radost. Jednalo se o střelecký závod, a to není úplně Kubova parketa. Přesto ho zvládl a dojel si pro nečekaný výsledek. Ještě před závodem jsem mu trochu změnil těžiště zbraně a sám byl s tímto řešením spokojený. Snad mu to zejména vstoje, kde mívá třes nohou, pomůže i dále," uvedl trenér Vlastimil Vávra na svazovém webu.

Výsledky vytrvalostních závodů na MSJ v biatlonu v Otepää

Junioři (15 km): 1. Malinovskij (Rus.) 41:48,5 (3 trest. minuty), 2. Laegreid (Nor.) -19,4 (3), 3. Chalili (Rus.) -23,0 (2), ...6. Štvrtecký -1:30,1 (4), 26. Štulík (oba ČR) -4:01,5 (1).

Juniorky (12,5 km): 1. Žuková (Pol.) 41:36,1 (2), 2. Kryvonosová (Ukr.) -3:04,7, 3. Kazakevičová (Rus.) -3:20,0 (3), ...14. Davidová -5:56,8 (8), 47. Vinklárková -10:36,7 (7), 58. Jurčová (všechny ČR) -12:47,1 (3).

Zdroj
ČT sport, ČTK, Český biatlon

Hlavní zprávy