Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
XTERRA - ME 2022 Prachatice

Davidová vyrazí do stíhačky minutu za Hauserovou. Štafetu rozjede Krčmář, finišovat bude Karlík

Víkendový program uzavře úvod biatlonové sezony Světového poháru ve Švédsku. V sobotu jsou v plánu stíhací závody a štafety mužů, v neděli se harmonogram prohodí. Stíhačku biatlonistek sledujte od 12:45 na ČT sport a webu ctsport.cz, kvarteta přijdou na řadu od 14:45.

Mikuláš Karlík
zdroj: imago sportfotodienst autor: EIBNER/Benjamin Soelzer

Druhý sprint SP v Östersundu vyhrála vedoucí žena seriálu, Rakušanka Lisa Theresa Hauserová. Ta bude mít na nejlepší Češku čtvrtečního sprintu - osmnáctou Markétu Davidovou - náskok 59 vteřin.

"Neběhá mi to. Ne že bych se cítila blbě, ale prostě to nejde nebo tělo nechce. Doufám, že se ještě trochu rozzávodím. Dávám do toho všechno, ale nejde to," říkala po sprintu Davidová v rozhovoru pro ČT sport.

Závod na 10 kilometrů pojede z reprezentantek ještě Jessica Jislová ze 34. místa, Tereza Vinklárková (54) a z šedesátičlenného pole ještě Eva Puskarčíková (58).

Loni triumfovala v disciplíně v Kontiolahti Švédka Hanna Öbergová, Davidová byla jako nejlepší z českého týmu šestá.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih střeleb a ohlasy českých biatlonistek ze sprintu v Östersundu

První štafetu biatlonistů ročníku rozjede Michal Krčmář, na druhém úseku bude Jakub Štvrtecký, třetí obstará Adam Václavík a finišovat bude Mikuláš Karlík.

Po konci kariéry Ondřeje Moravce se jedná o jmenné občerstvení českého kvarteta. Vítězslav Hornig z české pětice tentokrát šanci nedostal.

První dva úseky jsou podle trenéra Ondřeje Rybáře postavené tak, aby český tým udržel kontakt s čelem.

"Potřebujeme na prvním úseku někoho, kdo je na střelnici jistý, aby zůstal v kontaktu. Michal na sebe tu zodpovědnost dokáže vzít. I Kuba ukázal střelecky výborné závody a běžecky na tom také není špatně," vysvětlil Rybář pro svazový web.

Je nám líto, video expirovalo.
Moravec se zabydluje v roli komentátora

Jednoznačnými favority jsou Norové, šlapat na paty jim budou Švédi a Francouzi. Norský tým ostatně první štafetový závod minulé sezony vyhrál. Švédsko na stříbrných pozicích následovali třetí Němci.

Češi dojeli sedmí v sestavě Tomáš Mikyska, Ondřej Moravec, Tomáš Krupčík a Michal Krčmář, přičemž první dva předvedli v závodu na 4x7,5 kilometru čistou střelbu.

V sobotu se v Östersund mírně oteplí. Po mrazech na hranici pátnácti stupňů pod nulou z týdne se teploty pohnou na minus sedm, sněhové přeháňky ovšem patrně neustanou.

První trimestr obsahuje do Vánoc ještě dva podniky Světového poháru - příští týden následuje areál v Hochfilzenu, poté francouzské Annecy. Štafety se letos pojedou právě ještě v rakouských Alpách.

Zdroj
ČT sport, biatlon.cz

Hlavní zprávy

Nejčtenější články