Evropská a Konferenční liga UEFA

Davidová si v Hochfilzenu dojela pro nejlepší umístění v sezoně, masák vyhrála Roiselandová

Osobní maximum v letošní sezoně Světového poháru si v závodu s hromadným startem v Hochfilzenu připsala Markéta Davidová. Česká biatlonistka sice před poslední střeleckou položkou atakovala stupně vítězů, ale nakonec obsadila čtvrtou pozici. Z triumfu se radovala Marte Olsbu Roiselandová z Norska.

Markéta Davidová během sprintu SP v Kontiolahti
zdroj: LEHTIKUVA autor: Antti Aimo-Koivisto

Na závěrečnou stojku přijela Davidová po boku Roiselandové se stoprocentní bilancí v zádech.

Oproti vedoucí závodnici prestižního seriálu však jednou chybovala a vzhledem k faktu, že čistě zastřílela také Norka Tiril Eckhoffová a Italka Dorothea Wiererová, skončila se ztrátou 33 sekund na vítězku čtvrtá.

"Udělala jsem maximum. Jsem spokojená, jedno střelecké zaváhání se zkrátka a dobře může stát," hodnotila Davidová v České televizi.

V posledním běžeckém úseku odrazila rodačka z Janova nad Nisou útok Denise Herrmannové z Německa. "Modlila jsem se, aby Denise neměla více sil než já, protože už jsem toho měla tak akorát," dodala a připomněla, že ji po třech chybách ve sprintu a čtyřech ve stíhačce podržela střelba.

"V sobotu jsme ještě s Egilem (trenérem Gjellandem, pozn. autora) trochu měnili polohu. Zjistili jsme, co bylo ve stíhačce špatně."

Nejlepší výsledek v sezoně je pro Davidovou povzbuzením před vánoční pauzou. "Jsem hlavně ráda za střelbu. To, že jsem se tentokrát trefila, je pro mě asi největší vzpruhou," zakončila třiadvacetiletá biatlonistka.

Eva Puskarčíková, druhá z českých reprezentantek ve startovní listině, obsadila po pěti minelách u terčů předposlední 29. místo.

Další závod SP se uskuteční 8. ledna v německém Oberhofu.

SP v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko) - závody s hromadným startem:

Ženy (12,5 km): 1. Röiselandová 34:05,4 (1), 2. Eckhoffová (obě Nor.) -14,0 (1), 3. Wiererová (It.) -26,9 (1), 4. Davidová (ČR) -33,0 (1), 5. Herrmannová (Něm.) -36,6 (2), 6. E. Öbergová (Švéd.) -42,4 (2), 7. Simonová (Fr.) -47,8 (3), 8. Hauserová (Rak.) -49,2 (3), 9. Preussová -49,2 (3), 10. Hettichová (obě Něm.) -56,5 (0), ...29. Puskarčíková (ČR) -4:33,6 (5).

Průběžné pořadí SP (po 9 z 26 závodů): 1. Röiselandová 415, 2. H. Öbergová (Švéd.) 378, 3. Eckhoffová 346, 4. E. Öbergová 334, 5. Alimbekavová (Běl.) 326, 6. Wiererová 304, ...11. Davidová 237, 48. Puskarčíková 38, 56. Charvátová 25, 64. Jislová (obě ČR) 20.